10 PYTAŃ DOTYCZĄCYCH S04E02 WG WETPAINT.COM

1. Czy mama Hanny zabiła Wildena?

Serial chce żebyśmy myśleli, że mama Hanny zabiła Wildena, co prawdopodobnie oznacza, że tego nie zrobiła. Bez wątpienia ukrywa ona jakiś sekret – tamte zabłocone buty od Manolo są obciążające – ale myślimy, że to jest tak jak z tatą Arii w zeszłym sezonie, gdzie w końcu dostaliśmy wytłumaczenie dla jego, przyprawiającego o gęsią skórkę, zachowania. Wciąż obstawiamy, że to CeCe jest zabójcą Wildena, ale martwimy się o biedną panią Marin.

2. Czy mama Ali potwierdziła, że Ali ma bliźniaczkę?

Od dawna jesteśmy podejrzliwi, niezależnie od tego czy to rzeczywiście ciało Ali zostało znalezione, zwłaszcza po tym całym materiale ze Strony 5. Teraz, kiedy mama Ali potwierdza, że żółty top Ali był tym po czym ją zidentyfikowali, myślimy, że to mogłaby być w rzeczywistości bliźniaczka Ali i że to jej ciało zostało w rzeczywistości znalezione. Tak, wracamy do obstawiania „teorii o bliźniaczce”.

3. Czy wstrzymywanie oddechu przez Ali oznacza że została ona pogrzebana żywa w grobie?

Scena z Ali i jej mamą pokazała nam, że Ali jest przecholernie utalentowana we wstrzymywaniu swojego oddechu, co oznacza, że całkiem prawdopodobne jest, że wyciągnięta z grobu ręka we flashbacku należała do niej. Ali udoskonalała tą umiejętność odkąd miała 5 lat, w związku z czym na pewno miała dużą wprawę. A scena pomiędzy Ali, a jej mamą także nam to potwierdziła.

4. Kim do licha jest „Plażowy Przystojniak”?!

Więc gadający ptak odgrywa teraz integralną część w intrydze? Świetnie, pewnie. Ale zastanawiamy się czyj numer telefonu nauczyła się Tippi, bo ta osoba prawdopodobnie okaże się być „Plażowym Przystojniakiem”. W tej chwili jako o możliwych kandydatach myślimy o Noelu, Wrenie lub Ezrze – ale może Toby okaże się być „Plażowym Przystojniakiem”? Mamy nadzieję, że nie, ale bez wątpienia była „chemia” pomiędzy nim, a Ali.

pll402

5. Czy CeCe stoi za odmownym listem z Penn do Spencer?

Ciężko nam uwierzyć, że Spencer dostała odmowną odpowiedź z Penn, biorąc pod uwagę to, że w gruncie rzeczy jest ona najmądrzejszą osobą w ogóle. Z tej przyczyny jesteśmy przekonani, że ta odmowa ma coś wspólnego z „A”. Wygląda na to, że to niemały zbieg okoliczności, że to CeCe wzięła aplikacje Spencer i zaoferowała się pomóc jej z tym w zeszłym sezonie.

6. Co właściwie Mona mówiła gliniarzowi?

Nie winimy dziewczyn za to, że nie w pełni ufają Monie, zwłaszcza od kiedy zobaczyliśmy ją rozmawiającą z gliniarzem, kiedy Aria ją spotkała. Więc co właściwie Mona im powiedziała? Mona jest jedyną osobą, która powiedziała dziewczynom o odciskach szpilek na ciele Wildena, co oznacza, że ten szczegół może nie być prawdą. Czy mogłaby ona wrobić matkę Hanny w morderstwo Wildena?

7. Co się stało z matką Toby’ego?

Nie wygląda na to, by matka Toby’ego mogła popełnić samobójstwo, biorąc pod uwagę to, że była pozornie tak optymistyczna myśląc o swojej przyszłości. Czy to oznacza, że Ali miała coś wspólnego z jej śmiercią – lub może Jenna? Nie martw się, Toby – zawsze jesteśmy gotowi na przytulenie jeżeli byś tego potrzebował.

8. Co kombinuje Shana?

Shana miała godny uwagi powrót w tym tygodniu – gorącą gadkę z Hanną oraz pogawędkę z Em w szatni. Biorąc pod uwagę to, że Shana chce pobić Emily dla drużyny Stanford, zastanawiamy się czy mogła ona być w prowadzonym przez Monę samochodzie i spowodować ranę na ramieniu Emily. I przy okazji, jeżeli chodzi o te wszystkie wypadki samochodowe, jakie widzieliśmy w serialu, Rosewood poważnie musi mieć najbardziej pobłażliwy departament ruchu drogowego na świecie 😉

pll402b

9. Czy Emily nie będzie w stanie dołączyć do Paige na Stanford?

Pływacki wypadek Emily był naprawdę łamiący serce, zwłaszcza jeżeli miałoby to zniszczyć jej szansę na zrobienie wrażenia na trenerze ze Stanford. Na dzień dzisiejszy, naprawdę kochamy Paily, więc myśl o tym, że nie uczęszczałyby do tej samej szkoły w przyszłym roku jest naprawdę koszmarna. I po tym wszystkim co wszystkie przeszły, czy Em nie wie teraz żeby trzymać się z daleka od dopalaczy?

10. Jak poważnie będzie między Arią i Jake’iem – i czy możemy mu ufać?

 

Jesteśmy dumni z tego, że Aria zajęła się tymi lekcjami samoobrony, nawet jeżeli wizja Arii kopiącej komuś tyłek i wyzywającej na pojedynek jest komiczna. I jesteśmy już zauroczeni najnowszym nauczycielem Arii – Jake’u. Pewnie, nie ufamy mu całkowicie, biorąc pod uwagę jego tajemnicze pojawienie się w jej domu, ale damy szansę każdemu kolesiowi, który wygląda tak dobrze w bokserce 😉

12 myśli na “10 PYTAŃ DOTYCZĄCYCH S04E02 WG WETPAINT.COM”

  1. Nie nawidzę Pily i prawdę mówiąc mam nadzieje że nie pójdą razem do Stanford. To, że nie lubie Paige nie znaczy, że nie akceptuje lezbijek, ale ona wydaje mi się bardzo podejżana… nie ufam jej. No i Ezra jako „plażowy przystojniak”? Wątpie.

  2. Taaak, Ezra to taka „cicha woda”, która „brzegi rwie” (w Cape May) 😀 Co do Paige – zauważyliście, że aktorka ją grająca wyładniała? To chyba przez to, że schudła, a i włosy ma wreszcie ok 😉

  3. nie lubię tej całej Shany, dobrze, że Hanna jej po chamsku pojechała w ostatnim odcinku, zwłaszcza kiedy powtórzyła JEN-NA xD ja bym jej jeszcze walnęła, aż się sucz o to prosi. Nie zna ich, a miesza się w nie swoje sprawy.

  4. Emily nie może pojechać do Stanford, a Spencer do Penn, bo kiedy Emily miała wyjechać z swoją mamą do taty dostała list od A., że potrzebuje wszystkie dziewczyny razem, że dalej się bawić (treść trochę inna, ale sens zachowany)

  5. Nienawidzę Paige, nie mam do niej zaufania od samego początku. Szczerze to cieszyłabym się, gdyby sama wyjechała do tego Stanford. Tak, przykre, bo Emily znowu miałaby złamane serce, ale wiecie… Lepiej żeby miała złamane serce niż żeby stało jej się coś gorszego (obstawiając, że Paige należy do A-Teamu)…

  6. a to z tym ze Ali mogla wstrzymac oddech i pozniej jakiejkolwiek dziewczynie nawet nie koniecznie blizniaczce tylko zwyklej jakiejs dac top i ja zakopac to maloby sens albo nawet blizniaczce bo blizniaczka mogla wlasnie byc A ktorym ja przesladowal bo chcial tego co jej zabrano moze mama Ali oddala jedna przy porodzie i tamta trafila gdzies do slumsow

Dodaj komentarz