13 odcinek – przypuszczenia

Oglądaliście już zwiastun 13 odcinka? Wyciągnęłam z niego 2 argumenty i postanowiłam je opisać.

1. Wydaje mi się że bal halloween’owy był w przeszłości ponieważ moja przyjaciółka zauważyła w zwiastunie że Aria ma różowe pasemko! Miała je przed wyjazdem z miasteczka a wróciła już bez niego więc to może coś znaczyć, ale mogła przecież sobie je zrobić ponownie więc to tylko przypuszczenia.

2. Czy Alison poznała wcześniej A? ! Na początku zwiastunu Alison otwiera paczkę w której jest szmaciana lalka do której przyczepiona jest karteczka z napisem 'Teraz moja kolej, aby cie torturować’. Moim zdaniem dostała to od 'A’. Alison miała wiele wrogów. Jak myślicie,kogo ona torturowała? Wiem że było ich wielu więc A to może grupa ludzi?

Spencer.♥

29 myśli na “13 odcinek – przypuszczenia”

   1. Mi też się wydaje, że Alison miała siostrę bliźniaczkę, musi być to osoba na pewno, która znała ich największe sekrety, a więc Alison, bo nawet dajmy na przykład ojca Ari i jego romans wiedziała o tym tylko Alison, więc skąd A wiedziała? (musi to być Ali lub jest jeszcze możliwość, że Ali prowadziła dziennik i ktoś go przechwycił i dlatego wie o wszystkich sekretach)

 1. Ja też zrozumiałam, że cały odcinek ma być jednym wielkim flashbackiem.

  Chyba obejrzę sobie jeszcze raz wszystkie odcinki od początku i będę uważniej się przyglądać Lucasowi i Ezra. ;)może porobię notatki, hehe:P

 2. Moim zdaniem to chodzi o to, że osoba która teraz podaję się za A. i prześladuję dziewczyny przed śmiercią Alison torturowała właśnie ją. A to że odcinek 13 to przeszłość to było już oczywiste nie tylko po pasemkach Arii, ale po tym że Ali żyje i wgl to jest prequel czyli to co działo się wcześniej (tutaj przed śmiercią Ali)

 3. Jason nie zabił Alison.Alison Jasonowi wyrządziła wiele krzywd,ale jej nie zabił wiadomo tylko,że Jason był na chaju.To ojciec Spenser mógł Alison zabić.Pewnie pamiętacie jak ojciec Spenser zareagował jak zobaczył kij bejzbolwy.

 4. Tak w książce jej bliźniaczka jest A natomiast w serialu jak mówił jego reżyser A będzie kimś innym !!! i jak mówił on sam A to osoba którą widzieliśmy już w pierwszym sezonie. Natomiast o bliźniaczce Alison nie było w ogóle mowyy!!!
  Także mój drogi/ droga nie wystarczy przeczytać książki. Na twoim miejsu poczytałabym lepiej wypowiedzi reżysera.

 5. A. musi byc Mona. 1.Mone torturowala Alison 2.cala reszta podejzanych w momencie gdy A. byla w kawiarni z psychologiem byla na komisariacie wiec odpada Jason, Toby, ojciec Spencer, Ezra, Jenna, Garet… (chyba, ze myslicie ze to Lucas, Noel badz Caleb) 3.To osoba, ktora znala wszystkie dziewczyny (a mogla do nich dotrzec przez Hanne) i miala do nich zal, wiec to moze byc zemsta. 4.przyjzalyscie sie tej karcie pacjenta u psycholog, po ktorej ona doszla kim jest A.? Byly tam stwierdzenia, po ktorych mozna stwierdzic, ze chodzi o dziewczyne. No i mogla miec powod, zeby chodzic do psychologa, po traumie odrzucenia spolecznego. 5.pokaz mody, to ona dala plyte bodajze Spencer zeby ta dala ja Noelowi.
  Generalnie wydaje mi sie, ze A. nie jest osoba ktora zabila Alison. Tak mi sie wydawalo az do 12 odc 2 sezonu, po ktorym jestem prawie pewna, ze Alison zabil Garet z Jenna.

 6. moja koleżanka czytała o tym książkę! Wiem wszystko o tym serialu .. chcecie wiedzieć ’ Who ”A” is ? ’ xD Podobno bliźniacza siostra Alison. Zmarła Alison ma siostrę bliźniaczkę o której dziewczyny w ogóle nie wiedziały. Siostra bliźniacza Alison wiedziała wszystko o tajemnicach Arii, Spencer, Hanny i Emily 😉 to ona teraz je szantarzuje .. ’;]

  1. Tylko tak się składa, że serial i książka to dwa różne światy, więc nie gadaj od rzeczy i fajnie< że zdradzasz tajemnice ludziom, którzy dopiero zaczynają czytać książkę :/ może nie wszyscy lubią takie spojlery, bo akurat to niszczy całą przyjemność czytania 🙁

 7. Wydaje mi się , że A to ktoś bezpośrednio powiązany z Arią [bo to ona zajmuje główne miejsce we wstępie do filmy – kładzie palec na ustach ]… może jej brat , któremu pod koniec3 serii zaczyna odbijać [choć nie sadze by Alison w jakimś stopni go gnębiła , choć nigdy nic nie wiadomo] , nie sądzę żeby był to Ezra , za bardzo kocha Arie [ ich związek jest bardzo trudny , różnica wieku , początek związku był wtedy gdy aria była jeszcze uczennicą Ezry] , co do Mony to nie mam pewności , a wręcz to właśnie na nią stawiam bo gdy Arii nie było to przyjaźniła się z Hanną natomiast gdy Aria wróciła Stosunki H&M się popsuły , uważam , że Mona jest też mordercą Ali [była przez nią gnębiona – co widać wyraźnie w odcinku 13]

Dodaj komentarz