15 odcinek SPOILER.

Dosłownie przed chwią obejrzałam 15 odcinek. Końcówka FENOMENALNA ! Dosłownie miałam dreszcze !

Teraz trochę opisu tym którzy nie mają możliwości obejrzenia.      Radzę kliknąć tu, i sluchać podczas czytania 🙂

Pani Potter – czyli kobieta od której matka Hanny ukradła 50 tysięcy, chcę się z nią spotkać. Prawdopodobnie zorientowała się, że z jej konta/skrytki zniknęły pieniądze. Aria odkrywa, że zdjęcie na którym jest Alison, w nocy swojego zaginięcia, zostało zrobione z 2 piętra jej domu czyli …. jej pokoju [Alison oczywiście]! Podejrzenia padają na Jasona-brata Alison. Okazuje się że rodzina zaginionej, dostawała już tego typu zdjęcia, i listy dotyczące córki.

Emily bije rekord pływacki, tym samym wzbudzając zazdrość Paige. Temat Paige jest dość ciekawy. Rozdaje ona wszystkim dziewczynom z drużyny ręcznie wyszywane bransoletki, wyglądające identyczne, jak ta którą dziewczyny znalazły w lesie.

Spencer odwiedza  sklep, w którym bransoletki zostały kupione by dowiedzieć się kto ostatnio zamawiał takie bransoletki okazuje się, że to … ONA [Spcener]! Czyli ktoś podał fałszywe dane, bo Spencer jest wyraźnie zaskoczona tym faktem.

Kontynuując temat Paige – dziewczyna prawi ukąśliwe uwagi Emily, co do jej orientacji. O czym dowiaduje się trenerka, lecz Emily nie chce robić afery, więc mówi że to nie było nic znaczącego. Później okazuje się że to Spencer powiedziała o tym trenerce, przez co Emily się na nią obraża.

Aria zaprasza Ezrę, na otwarcie jakiegos muezum. To będzie ich pierwsza oficjalna randka, podczas której nie będą musięli sie ukrywać, bo impreza odbywa się w Filadelfii, gdzie nikt ich nie zna.

Hanna desperacko potrzebuje pieniędzy, dostaje liścik od A, w którym jest napisane, że jeżeli chce pieniędzy, musi powiadomić panią Mantgomery [mamę Arii] o tym co ukrywa jej córka.Wraz z liścikiem dołączony jest bilet, na wystawę na która wybierają się Aria z Ezrą. Hannah ulega szantażowi i wysyła bilet.

Potem jednak zmienia zdanie, i chce odebrać jej kopertę, zanim Ella [mama Arii] ją otworzy. Niestety jej sie to nie udaje, bo musi zostać w kozie. Tam zwierza się Calebowi,  że nie zdąży zatrzymać pani Montgomery.

Jason odwiedza, Spencer w domu, w sprawie zdjęcia. Według prywatnego detektwya, jest ono prawdziwe. Przyznaje się, że nie pamięta czy je zrobił, bo przez całe wakacje, zażywał narkotyki. Jak się okazuję z Ianem, który większość lata spędził w domu Alison.

Ella Mantgomery, chce wyjechać na otwarcie muzeum, lecz jej samochód nie chce zapalić. Prosi o pomoc męża [od którego odeszła]. Samochodu nie udaje się naprawić, więc mąż proponuje podwózkę, nna którą Ella się zgadza. Po przyjeździe pod muzeum, 'małżeństwo’ się całuje, i jak się okazuje, spędzają ze sobą noc, dzięki czemu nie widzą Ezry i Arii razem.
Matka Hanny czeka na spotkanie z panią Potter. Hanna chce być z nią, więc odwiedza ją w pracy. Po chwili przychodzi sekretarka i informuje je, że pani Potter nie żyje, z powodu zawału serca. I teraz pytanie czy to był przypadek, lecz tego nie dowiadujemy się z tego odcinka.

I teraz końcówka :

Podczas treningu, gdy Emily chce wyjść z basenu, ktoś ja na siłę wciska do wody. Gdy zwalnia uścisk, okazuje się że to Paige. Dziewczyna grozi Em.
Ella mówi Arii że całą noc spędziła na otwarciu muzeu w Filadelfii, i spotkaniu z artysta [która tak naprawde nie dodtarł do muzeum].
Okazuje się, że to Caleb wyrwal jakieś coś z samochodu Elli, zatrzymując ją dłużej w Rosewood. Po minie Hanny można poznać, że chyba cos czuje do Caleba.

Ostatnie sceny opisze je dokładnie, bo są bardzo ważne : Specner, opowiada dziewczynom coś o czym nigdy im nie powiedziała.                                                                                                                                                                                             w noc zaginiecia Ali , dziewczyna groziła Specer. Kazała powiedzieć Melissie, o tym że całowała się z Ianem.   Spencer, się zgodziła, lecz powiedziała że to koniec ich przyjaźni. Ali jest … okrutna. Stwierdza że dziewczyny sa tylko lalkami w jej rękach, i bez niej będą nikim. Spencer nie zostaje jej dłużna.

oto cytat:  ” Więc powiedz mi, kim jest królowa, bez robotnic. Wydaje mi się że pytaniem nie jest, czy my istniejemy bez ciebie, tylko czy ty będziesz istnieć bez nas. A jeśli chodzi o mnie to już jesteś dla mnie martwa.”

Po tych slowach, Ali wychodzi, a Spence za nią. Jak się okazuje, cień na zdjęciu to Spencer, a nie zabójca. Chyba że to Specer jest zabójcą. Bo po tym jak wyszła za Ali,  w jej retrospekcji nie było pokazane, co się działo dalej.

Dziewczyny siedzą na łóżku w pokoju Spence, która tłumaczy się tym że bała się im powiedzieć o tym, bo ciągle się obwiniała że 'wykrakała’ śmierć Ali. Nagle zapatruje się w okno… dziewczyny widzą tam Jasona. Tzn. w domu obok, w pokoju Alison. Napoczątku nie rozumialam, czemu się tak zdzwiwiły, że Jason, przebywa w pokoju swojej siostry.

Ale z tego co wiem, to jego rodzina wyprowadziła się z tego domu. Po czym wprowadziła się tam rodzina Mayi. I Maya zamieszkala w pokoju po  Alison. Gdzie teraz jest stoi Ian i patrzy NA DZIEWCZYNY Z OKNA !

Na tym odcinek się nie kończy. Pokazana jest znowu kobieta ze sklepu, ta od bransoletek. Puszczona muzyczka a’la Harry Potter. Kobieta, mówi do kogoś kto jeszcze jest w pokoju „nie martw sie skarbie zrobiłam dokładnie to o co mnie prosiłeś/aś”, Przynosi tej osobie herbatę. Osoba wyciąga po nią ręc. Są na nich czarne rękawiczki…

2 myśli na “15 odcinek SPOILER.”

Dodaj komentarz