Czy Lucas to A (12 argumentów) + Teoria 3 A + inne ciekawe przypuszczenia!

Może w końcu ktoś przyzna mi rację, a przynajmniej do końca przeczyta, co mam do powiedzenia!
Więc:

Lucas zawsze był wyśmiewany przez Alison, która dosłownie zniszczyła mu życie. Czy mści się na dziewczynach? Według mnie Lucas to A z wielu powodów. Np:
1. Jak wyżej, miał powód, by nienawidzić Alison
2. Jest w wieku dziewczyn i dużo na niego wskazywało w 1 sezonie (Marlene mówiła, że to ktoś, kogo podejrzewaliśmy w sezonie pierwszym jest A)
3. A ma problemy z panowanie nad sobą, a Lucas zniszczył pomnik. Nie wiem, jak Wy, ale ja nie zrobiłabym czegoś takiego osobie, której nie cierpię. To trochę nienormalne.
4. Lucas ma delikatne dłonie – Emily mówiła, że to kobieta ją masowała. Tak więc mógłby się nawet przebrać za kobietę.
5. Tak jak już pisałam Lucas był poniżany, więc być może wpadł w chwilową depresję i musiał chodzić na terapię.
6. Kiedy Hanna była w szpitalu, zobaczyła dość czuły napis na gipsie. A Lucas darzył ją uczuciem.
7. Sms A czasami nawiązują do książek. Lucas czasami też do nich nawiązywał.
8. ,,Pozwalałaś jej paradować jak jakiś XVII wieczny kat. Nie zastanawiałaś się, co ta s*ka mi zrobiła, powinienem zrobić jej coś gorszego! ” – widać, że bardzo nienawidzi Alison.
9. Lucas zna się bardzo dobrze na komputerach i ogólnie na podobnych rzeczach (pomoc Hannie), więc mógł zakładać podsłuchy.
10. Ilość sms, które dostawała Hanna zmniejszyła się, gdy ta zeswatała Lucasa z Danielle. Wtedy też się pogodzili, więc może chciał zostawić ją w spokoju?
11. ,,Hanna wyśmiewała się z niego w klubie „Prawdziwa miłość poczeka”, przedrzeźniała go i nie chciała odgrywać z nim scenek. Po tym incydencie, Mona dostaje smsa od „A” mówiącego, że Hanna schudła, bo zrobiła sobie liposukcję.” – equinox17 (filmweb)
12. ,, S01E11 – „A” pali drzewo z napisem „Alison + Ian” w kominku, bardzo podobnym do tego, który jest w domku letniskowym rodziców Spencer (S02E08). Osoba ta ma bardzo chude nogi, a jak wiemy Lucas jest bardzo szczupłym chłopakiem, tzw. „witką”.” S01E11 – „A” pali drzewo z napisem „Alison + Ian” w kominku, bardzo podobnym do tego, który jest w domku letniskowym rodziców Spencer (S02E08). Osoba ta ma bardzo chude nogi, a jak wiemy Lucas jest bardzo szczupłym chłopakiem, tzw. „witką”.
,,S02E03 – Dziewczyny są w kinie, nagle pojawia się „A” i zaczyna świecić latarką w stronę ekranu. Można zauważyć, że jest to osoba bardzo wąska w ramionach, a nie zapominajmy, że Lucas ma bardzo delikatną budowę ciała: długie, chude ręce i nogi, ogólnie jest bardzo szczupły, wręcz wychudzony. ” – equinox17

Lista zrobiona na podstawie rozmów na filmweb.pl i własnych przemyśleń.

Więc, czy Lucas jest A? Ale nie zapominajmy, że A to nie jedna osoba. A to mogą być trzy osoby (13 odcinek – jedno A ucieka samochodem, a inne pieszo), raz A podpisuje się bez kreski, raz z jedną, a raz z dwoma. Jeśli już są 3 A, to według mnie A do szpiegowania to Lucas, do sms to Melissa… i EZRA. Tak. Np. kiedy dziewczyny dostały kartkę ze zdjęciem Ali, jak siedziały tam pod lasem, Ezra przejeżdżał obok. Kilka razy pokazywano maszynę do pisania Ezry. Po spotkaniu z Ezrą, Aria poszła powiedzieć o romansie taty (po tym, jak mu to powiedziała), lecz gdy wróciła do domu, list z informacją już czekał. WIĘCEJ TUTAJ: http://ezrajesta.tumblr.com/ <—- gwarantuję, że zmienicie co do niego zdanie, oj tak. Za dużo argumentów za tym, że to on jest jednym z A.

Reszta ciekawych teorii:

1. Najpierw miał być tylko 1 sezon PLL, prawda? I podobno A miał być już w nim pokazany, a wszyscy pamiętamy napis na szybie i… Noela. Jednak serial zdobył dużą popularność, więc mamy też drugi sezon. Więc najpierw A to był Noel, a teraz…?
2. ,,Pozwolę sobie jeszcze raz umieścić swoją teorię o śmierci Ali 😉
Ostatnio się zastanawiałam nad teorią na temat śmierci Ali, co jeśli to był zwykły wypadek? Powiedzmy, że klub N.A.T chciał jej dogryźć i trochę ją nastraszyć, randka z Ianem była tylko przynętą która miała ją zwabić w określone miejsce. Coś jednak poszło nie tak, dziewczyna zaczęła się bronić, dostała w głowę. Cała trójka się przestraszyła, może byli pod wpływem trawki, nie do końca kojarzyli, stwierdzili, że Ali nie żyje i ukryli ciało, zakopując je. Kiedy Alison odzyskała przytomność było już za późno i udusiła się ziemią. Może to właśnie było na brakującej stronie, że uderzenie w głowę jedynie spowodowało utratę przytomności, a prawdziwym powodem śmierci było uduszenie z powodu braku tlenu?
Poza tym zastanawiam się czy to nie Garrett zepchnął Iana w kościele, żeby ochronić siebie i w jakiejś części Jennę. Nie chciał, żeby Ian się wygadał na temat klubu, tego co się stało Ali(?), prawdopodobnie tylko on i Ian wiedzą/wiedzieli co się takiego stało, że Jason stracił pamięć, no i jeszcze kwestia romansu Jenny i Toby’ego, albo czegoś innego co zrobili razem. Wydaje mi się, że Jenna nie jest A, ma tylko jakąś tajemnicę którą chce ukryć.” ~ Aljen.
Według mnie ta teoria jest absolutnie genialna i Aljen może mieć rację.
3. Pamiętacie 'spotkanie’ Hanny i Alison w szpitalu? Ali mówiła, że Hanna pamięta więcej z tamtej nocy, niż jej się wydaje. Możliwe więc, że po pijanemu zobaczyła mordercę Ali i to on próbował ją przejechać. Tak więc Lucas nadal pasuje na A (Lucas czuje coś do Hanny, więc nie chciałby jej przejechać).
4. Morderca Alison to Ezra, który miał z nią romans. To wyjaśnia, dlaczego Aria dostała ok. 10 sms, a Hanna ok. 80.

Podsumowując, trzymam się teorii, że A to: Lucas, Ezra, Melissa. Na 100% (przypominam 5 tys. wypowiedzi i 6 wątków na ten temat) Jenna nie jest A. Garrett też – to wszystko są tematy zastępcze, pojawiające się co nowy odcinek. I NIE PISZCIE, ŻE EZRA NIE MOŻE BYĆ A, BO KOCHA ARIĘ ITD. ITP. UZASADNIJCIE TO W INNY SPOSÓB.Pamiętajmy, że psychopaci często potrafią dobrze udawać. I przeczytajcie tego bloga – dużo przemawia przeciwko Fitzowi.

53 myśli na “Czy Lucas to A (12 argumentów) + Teoria 3 A + inne ciekawe przypuszczenia!”

  1. Bo A. zastrasza dziewczyny i praktycznie niszczy im życie i psychikę. Może i Melissa jest trochę wredna, ale wątpię żeby chciała niszczyć życie swojej siostry.

   I to nie jest tak, że ja na 100 % ją wykluczam, bo tak nie jest. Tylko za bardzo to dla mnie naciągane 😉

  1. No właśnie w opisie tego serialu było napisane, że okazuję się, że dziewczyny ukrywają jakąś tajemnicę. Zresztą cały czas mówią, że nie mogą powiedzieć całej prawdy co stało się tamtej nocy. A było pokazane tylko jak piły alkohol. Więc wątpię, że tego się obawiają. Musiały zrobić coś innego tego dnia.

     1. Myślę, żę sekret który one ukrywają to to co zrobiły Jannie, no może nie zrobiły tego bezpośrednio, ale nie zapobiegły temu. Gdyby na samym początku prawda o tym co się stało wyszła na jaw to Alison poniosłaby największą karę, jednak pozostała czwórka byłaby temu współwinna, nie uciekłyby od kary a na pewno nie chciałyby trafic do poprawczaka jak Toby.

 1. Sądzę, że twoja teoria może być prawdziwa. Też podejrzewałam Lucasa w 1 sezonie. Miał wielki powód, żeby nienawidzić Ali. Co do Ezry i Melisy również się zgadzam. Ezra pojawił się naglę. Cały czas jest blisko Ari. A Melisa nigdy nie lubiła swojej siostry. Miała okazję się zemścić. Moim zdaniem jest jeszcze jedna osoba, która jest A. Uważam, że każda dziewczyna ma swojego A. A więc jeszcze jedna osoba. Może Maya. To ona znalazła ciało Ali. Zresztą dziwny zbieg okoliczności, że akurat Maya i Emily są lesbijkami.
  Twoja wersja co do klubu N.A.T. też mi się podoba, chociaż nie jestem pewna czy to oni ją zakopali. Może uderzyli ją w głowę ona upadła, a ci uciekli z przerażenia. Później ktoś inny ją zakopał. Tylko kto?
  Pamiętacie ten odcinek kiedy była jakaś impreza u nich w szkole. Na początku tej imprezy jest pokazany grubszy chłopak w okularach, który ma na plecach nr. 34. Później ten sam numer odbiera z szatni czarny płaszcz i rękawiczki. Ale nie mam pojęcia kim był ten chłopak w okularach, nigdy wcześniej Go nie widziałam.

 2. Sorry, ale wątpię, że A to Melissa, Ezra i Lucas.
  Lucas to chłopak… raczej nie śmiały, który nie odważyłby się, ba nawet do głowy by mu nie przyszło zrobić coś takiego. A Ezra dopiero to była jego pierwsza praca nauczyciela, więc raczej wątpliwe jest to, że miał romans z Alison, a jeżeli już by miał, w co wątpię, to raczej nie zabiłby jej z tego powodu.
  A Melissa? Po co miałaby? Nie macie dowodów, że to Melissa, zresztą jej teraz nie ma w mieście, a dziewczyny nadal są dręczone, więc Twoje sto procent maleje.
  Poza tym dałaś mało argumentów, głównie, że Lucas nienawidził Alison bla bla. Przecież to logiczne, że po tym co mu zrobiła jej nienawidzi, ale jak już wspomniałam powyżej raczej wątpię, że to Lucas. 🙂
  Myślę, że to raczej ktoś kogo było mało w pierwszym sezonie.
  Może Alex? Wren? A może ta była kochanka ojca Arii, z którą miał romans?

  1. Mylisz się. Lucas nieśmiały? Taa… szczególnie na tej imprezie (rozmowa z Seanem), przecież prawie się pobili. Poza tym nawet jeśli byłby nieśmiały z własnego doświadczenia wiem, do czego takie osoby są zdolne (nie wiadomo, kto to zrobił, a okazało się że najbardziej nieśmiała osoba z klasy).
   Nie chodziło mi o to, że Ezra zabił, ale że jest A! A nie zabiło Alison.
   Co z tego, że jej nie ma w mieście? Pisałam, że A to nie jedna osoba, więc jeśli są trzy, to jedna mogła wyjechać. A skoro Melissa wyjechała, to Ezra i Lucas nadal są w mieście, prawda?
   Kochanka ojca Arii? O.o A co ona ma do tego? Nic. Tak samo Alex i Wren.

  2. No właśnie! Cicha woda brzegi rwie. Ale Wren… coś mi się wydaje, że to mało prawdopodobne, ale może jednak? A jako jedyne zrobił coś co zniszyło związek jednej z nich. Wysłał zgłoszenie Alexa, a miałabyć to niby Spencer… innym z kolei wysyłał coś co miałoby zrobić by zniszczyć związek (Hanna na balu, sprawa z pieniędzmi) albo zmuszał jedną by ta coś zrobiła (Hanna by dała bilet mamie Ari)

 3. Sorry, ale wątpię, że „A” to Melissa, Ezra i Lucas.
  Lucas to chłopak… raczej nie śmiały, który nie odważyłby się, ba nawet do głowy by mu nie przyszło zrobić coś takiego. A Ezra dopiero to była jego pierwsza praca nauczyciela, więc raczej wątpliwe jest to, że miał romans z Alison, a jeżeli już by miał, w co wątpię, to raczej nie zabiłby jej z tego powodu.
  A Melissa? Po co miałaby? Nie macie dowodów, że to Melissa, zresztą jej teraz nie ma w mieście, a dziewczyny nadal są dręczone, więc Twoje sto procent maleje.
  Poza tym dałaś mało argumentów, głównie, że Lucas nienawidził Alison bla bla. Przecież to logiczne, że po tym co mu zrobiła jej nienawidzi, ale jak już wspomniałam powyżej raczej wątpię, że to Lucas. 🙂
  Myślę, że to raczej ktoś kogo było mało w pierwszym sezonie.
  Może Alex? Wren? A może ta była kochanka ojca Arii, z którą miał romans?

 4. Hmm … Ja jestem pewna że ” -A ” Jest ktoś kto występuje od początku serialu, jest niepozorny i w ogóle nie podejrzewany. Już wiemy , że A nie jest najwyższy 🙂 Widzieliśmy go w którymś odcinku od tyłu w czarnej bluzie 😉

 5. według mnie Ezra nie może być A ponieważ w książce jest napisane że gdy Aria siedzi na pierwszej lekcji angielskiego dostaje smsa : Ciekawe co na to powiedziała by twoja świnka. Poza tym A włamało się kiedyś do domu Ezry więc po co on sam miałby to robić ?

 6. Nie, nie każdy jest podejrzany. Są pewne osoby, które gdyby były A, byłoby to wręcz śmieszne i paradoksalne.
  Ann – ale np. Ezra mógł spokojnie ten swój dyplom zabrać. I jak zawsze, przykład z Agathy Christie – Polecam ksiażkę ,,Godzina Zero”. Wybacz, że zdradzam rozwiązanie, ale muszę: otóż w tej książce morderca sam siebie 'wkopywał’. Więc po co zostawiał np. rękawiczki na miejscu zbrodni? Po to, żeby policja i inni myśleli, że ktoś go wrabia. Sprytne, co?

 7. Podstawowy argument, że Ezra to nie A: chba każdy pamiętny bal w Rosewood High school kiedy każda z dziewczyn podejrzewały tobego po wykradzeniu akt i wyznaniu podczas niego miłosci Ezry? Wtedy mama Arii-Ella dała A płaszcz i rękawiczki. Więc był to naprawdopodobniej uczeń lub ktoś kogo nie znała Ella czyli Ezra odpada

 8. Ciekawe teorię, ale wątpię ażeby A to była jedna osoba.

  NAT to tylko przykrywka by nas zmylić.

  Coś w tym jest Dziewczyny upiły sie tej nocy, kto wie czy czegoś nie zrobiły.. Czekam z niecierpliwieniem na 12 odc.

  1. w książce jest wyjaśnione w sumie co robiły. Alison miała zahipnotyzować Emily i Hannę tylko Specner się nie zgodziła i się z nią pokłóciła i Alison wyszła. a Emily i Hanna były nadal zahipnotyzowane no i tak jakby im się coś przywidziało. ale nie wiedzą co

 9. ciekawe teorie 😉 ja osoboscie nie mam pojecia, kazdy bohater mi nie pasuje do A.
  w 11 odcinku 2 serii psycholozka ma akta A ( bo przeciez A u niej byl/a) i wie kto to ale oczywiscie nazwisko jest zasloniete i dupa no ale o to chodzi w koncu w serialu….
  Zacznijmy od poczatku: dziewczyny sa w szopie, przychodzi Alison i kaze im pic, szczegolnie Arii o ile dobrze pamietam. Nastepnie budza sie i nie ma S i Alison. Spencer wraca i mowi ze Alison nie ma i ze slyszala jak tamta krzyczala. Pozniej wiadomosci i reszte juz znacie.
  Spencer zachowala sie dziwnie jak wrocila, byla lekko podenerowana ale nic poza tym. Jezeli bym slyszala ze moja przyjaciolka krzyczy to albo bym jej nadal szukala albo zadzwonila po policje (co byc moze zrobily, nie wiadomo).
  Hanna wie wiecej- mozliwe, to co mowi Alison to zapewne wskazowki ale co one mogly robic ze nie chca sie przyznac? Alkohol i sprawa Jenny to moim zdaniem za slabe argumenty i jest cos wiecej, tak jak piszecie 😉 Ale co one mogly robic??
  A wie o dziewczynach wszystko wiec moze Alison mu wszytsko mowila?
  Powracajac do 11 odc 2 serii- w aktach A jest agresywny wobec innych, tzn wyzywa sie na dziewczynach ale dlaczego na nich? co one maja z A wspolnego?

 10. ja osobiście nikogo nie typuje jako „A”. Niektóre teorie wydają się mniej lub bardziej absurdalne. Jednak jeżeli ktoś już wspomniał o wątku z Ezrą (nie mówię, że to on) to po obejrzeniu dzisiejszego odcinka mam kilka podejrzeń.
  Każda z dziewczyn dostała laleczkę, wiadomo co na każdej było. Aria najbardziej przejmowała się tym co mama powie na jej związek z Ezrą, a nie jakąś tam głupią Jackie. Więc coś takiego powinna usłyszeć „powiedz mamie o Ezrze” bo przecież to chciała zrobić, ale robiąc to mogła „rozpętać piekło”. Napomknijmy też że samemu Ezrze nie podobało się to, że Jackie się do niego podstawia. Co wy o tym uważacie?

 11. „Może to właśnie było na brakującej stronie, że uderzenie w głowę jedynie spowodowało utratę przytomności, a prawdziwym powodem śmierci było uduszenie z powodu braku tlenu?”

  Na pewno nie było tego na brakującej stronie bo to było na poprzedniej. Spencer nawet czytała, że w płucach Allison znajdował się piasek?, więc to raczej jasne, że udusiła się pod ziemią, że została zakopana żywcem..

  A co do tego, że Ezra jest „A” .. Jaki miałby motyw, hm?

 12. People are yours alright! . We at the least must get these individuals stealing photos to get started on running a blog! They almost certainly just did a picture investigation and grabbed them. They appear great even though!

 13. Szczerze mówiąc wydaje mi się ze to nikt z osób które podajecie. Wydaje mi sie ze to ktoś kto nie gra żadnej większej roli, jest pokazywany od czasu do czasu i byśmy go skojarzyli ale nie ma większego znaczenia w życiu dziewczyn poza tym ze jest A. Zgadzam się co do tego ze A do kilka osób. Ale nie wymyślajmy ze to kochanka ojca Arii czy coś bo osoba/y która/e są A wie/dzą wszystko na temat dziewczyn !

Dodaj komentarz