Got a secret…can you keep it?

Aria od początku wzbudza zainteresowanie. Być może to zasługa niezwykłej urody – szczególnie w oczy rzucają się ciemne brwi i wyraziste rzęsy, ale jak można się też później przekonać, jest niska. I chociaż jej styl ubierania nie jest zbyt wyjątkowy (sukienki, spódniczki, trampki, botki,tuniki…), to dziewczyna ma coś w sobie. To, że jest nietypowa i ma w sobie ”to coś” potwierdza uczucie z Ezrą Fitzem, który poznany w barze od razu zakochuje się w niej z wzajemnością. Więcej wewnątrz wpisu…

Już od początku sezonu możemy się przekonać, że Aria jest osobą, która wie, czego chce i mówi to, co myśli. Jest również pewna siebie i śmiała.
Na początku, kiedy obejrzałam pierwszy odcinek nie tylko pomyślałam, że na pewno obejrzę dalsze części, ale też, że Arię będę lubić najbardziej. Poniekąd się nie myliłam. Na początku ze wszystkich ce. Jednak potem zaczęła mnie trochę denerwować. Ostatecznie lubię ją jako drugą. Nie za bardzo podoba mi się w niej to, że jest taka strasznie dojrzała jak na swój wiek i czasem robi coś całkiem bezmyślnie. Ogółem jest także otwarta i miła dla wszystkich (spotkanie z Noel’em), podziwiam w niej także chęć do naprawy sytuacji w rodzinie.

Opinie innych:

,,Aria jest postacią nijaką, bezbarwną. Z odcinka na odcinek smęci i nic nie wnosi do fabuły oprócz wiecznego niezdecydowania i niezadowolenia.
Rozumiem,że ma problem w domu,ale nie musi swoim zachowaniem obarczać nim innych, ani się zacinać, kiedy dziewczyny chcą z nią porozmawiać.
Dodatkowo drażni mnie to jak goni za Ezrą. Głupia koza.
Chce zrobić karierę przez łóżko. ”
,,Na początku to była naprawdę fajna postać, po wrzuceniu dokumentów do rzeki z mojej strony był już tylko facepalm, czy ta dziewczyna w ogóle myśli? Większość rzeczy, które robi świadczy o zwykłej głupocie, jak można się tak głupio zachowywać… ”
,,Moja ulubiona postać, poniekąd się z nią utożsamiam mamy wiele wspólnego.
Poza tym jest śliczna i ma genialne ciuchy ^”
,,Byłaby moją ulubioną postacią, gdyby nie zajmowała się ratowaniem małżeństwa swoich rodziców i pomaganiem wszystkim dookoła.”

[prettylittleliars.feen.pl]

Ciekawostki:

Aria ma brata, który trenuje lacrosse. Ona sama nie uprawia żadnego sportu.
Aria ubiera się dosyć zwyczajnie, ale stylowo. Tylko, że słowo ,,stylowo” kojarzy się z najmodniejszymi ubraniami, a czasem też ze stylem 'Barbie’. Uważam, że Aria ma poczucie stylu, ale nie w ten znany, typowy sposób. Innymi słowy: miesza style i wychodzi jej to bardzo dobrze. Dodatkowo wie, jak podkreślić własne zalety (ładna figura i włosy), a jak ukryć wady (niski wzrost, który potęguje wrażenie krótkich nóg). Jej styl określany jest jako: ,, boho glam chic”.
Serialowa Aria ma również świetny głos. W 9 odcinku serii wykonała piosenkę ,,Who Knows Where The Time Goes?” Sandy Denny. Gra również na gitarze i na pianinie.
Pierwszym smsem, jaki dostaje Aria od A jest: ,,Aria: Maybe he fools around with students all the time. A lot of teachers do. Just ask your dad. -A” (na lekcji j. angielskiego).
Aria wyraźnie jest 'główną’ bohaterką w serialu. Najwięcej kręci się wokół niej i w openingu to ona kładzie palec na ustach.
Aria interesuje się literaturą (rozmowa z Ezrą w klasie).
Aria ma 157 cm wzrostu.
Książkowa Aria lubi kręcić krótkie filmy.

Styl Arii:

Analiza imienia:

A – jak atrakcyjna – ma oryginalną urodę. Grube, ciemne włosy, a co najważniejsze ciemne rzęsy i brwi. Coś jeszcze trzeba dodać?
R – jak rozmowna – zauważyłam to, kiedy była sama w klasie z Noel’em, podczas burzy. Ogólnie jest bardzo otwarta i łatwo nawiązuje kontakty.
I – jak impulsywna – przykład? Wrzucenie dokumentów Toby’ego do rzeki, a przecież konsekwencje mogły być różne i są, jakie są. W tej sytuacji Aria wykazała się bezmyślnością.
A – ambitna – myślę, że taka właśnie jest. Tylko, że jej ambicja wiążę się z upartością. Wytrwale dąży do naprawienia swojej rodziny i to chyba wystarczy. Jest także artystką – lubi śpiewać i grać. Ma talent.

Parę cytatów:

1. [odc. 1]
Emily: We all know she’s dead, right?
Aria: Right. I just never heard anyone say it.
2. [odc. 2]
Aria: Have you found a way to forget?!?
Spencer: Aria, it was an accident.
3. [odc. 2]
Aria: It’s too hard to sit in this room everyday and call you „Mr. Fitz.” I know you.
4.  [odc. 2]
Spencer: How weird was that lunch? Aria: On a scale of 1-10, I’d say 11.
5. [odc. 3]
Aria: I saw the way you were looking at him yesterday. I have eyes. Find someone who’s available. My dad isn’t.
6. [odc. 3]
Ezra: Do you need me to drive you home? Aria: That’s the last place I want to be.
7. [odc. 4]
Aria: My friends thought you had nice legs.
Ezra: What did you think?
Aria: That I was embarrassed my friends thought you had nice legs.
8. [odc. 4]
Aria: You laugh in your sleep?
Ezra: Yup.
Aria: That’s cute.
9. [odc. 6]
Spencer: What are you gonna do instead?
Aria: I’ll just read these and then inhale a gallon of Chunky Monkey.
10. [odc.7]
Aria [to her dad]: Are you moving out? Just tell me now. I don’t wanna find out when I’m setting the table.
11. [odc. 8]
Aria: How did he get into an Ivy League school?
Spencer: It must have been affirmative action for goths and emos.
12. [odc. 9]
Aria: I’ve not looking for anyone more than a friend.
Hanna: Don’t you have enough on Facebook?
13. [odc. 10]
Aria [to Spencer]: You’re a freak and I love you.

źródła: prettylittleliars.com, google.pl, tvfanatic.com, większość z głowy

4 myśli na “Got a secret…can you keep it?”

  1. Bardzo fajna strona, profesjonalna oprawa graficzna, ale dlaczego notki są napisane w taki infantylny sposób? Czuję się jakbym czytała charakterystykę, napisaną na języku polskim przez szóstoklasistkę. Poczytaj opisy na innych stronach. Polecam (choćby dla porównania) http://supernatural.com.pl/ gdzie wszystko jest profesjonalne. Będę wracała na tę stronę bo ma potencjał, ale przemyśl moją radę i popracuj trochę nad stylem.
    pozdrawiam,
    Ana

  2. Ona wcale nie jest dojrzała wręcz przeciwnie, najbardziej dojrzałą bohaterką jest Spencer 😉 Aria robi często tak dziecinne rzeczy że szkoda gadać te jej obrażanie, wychodzenie z sali jak Ezra odchodził z High School (a robil to dla niej) wyglądało to jak trochę tupanie nóżką w piaskownicy 😉 A i to że jest ktoś niski nie oznacza że ma krótkie nogi… liczy się proporcja ciala wiadomo że ktoś o 153 nie będzie mieć nóg 1m tak jak dziewczyna która ma 183 czasami wysokie dziewczyny są nie proporcjonalne mają krótkie do swojego wzrostu nogi a długie tułowie choć oczywiście częściej się to zdarza u niskich ale akurat u Arii tego wgl nie widać 😉

Dodaj komentarz