Inspiracje Sary Shepard?

Na stronie internetowej Barnes & Noble pojawił się krótki filmik z Sarą Shepard w roli głównej. Autorka Pretty Little Liars wymienia swoje ulubione książki. Na końcu filmu wypowiadają się też aktorki PLL. Obejrzyj go tutaj i dowiedz się, co pani Shepard poleca.

Oto lista:

1. ,,Jellicoe Road” by Melina Marchetta – Nie znalazłam polskiego tytułu, najwyraźniej nie jest przetłumaczona na język polski. No, cóż…pewne jest to, że książka wydaje się bardzo ciekawa. Jeśli chcesz przeczytać opis książki, wejdź na stronę B&N tu i zdjedź w dół.

2. ,,It’s Not Summer Without You” by Jenny Han – Znowu nie ma polskiego 'odpowiednika’. Ale jest podobno świetna na mroźne wieczory i nie tylko, więc warto zapoznać się z jej fabułą.

3. ,,The Secret History” by Donna Tartt – Książka, co prawda, ma też wydawnictwo polskie, ale z tego co wiem można ją czytać tylko po angielsku. Szkoda, bo zapowiada się ciekawie, a nie każdy zna angielski na tyle, żeby przeczytać oryginał. Nieco inny typ od PLL, ale fabuła też uwikłana jest wieloma sekretami.

4. ,,The Basic Eight” by Daniel Handler Nie ma znowu…A tak dla zainteresowanych, to ten autor posługuje się pseudonimem 'Lemony Snicket’ i jak pewnie większość wie napisał ,,Serię Niefortunnych Zdarzeń”. ,,Basic Eight” to powieść dla dorosłych, podejrzewam, że kryminał, bo pisarz preferuje ten gatunek. Ja lubię takie książki, ale Wy sprawdźcie sami.

5. ,,The Real Real” by Emma McLaughlin and Nicola Kraus – O, ta już jest przetłumaczona, choć mnie osobiście do niej nie ciągnie. Występuje pod tytułem ,,Reality Show” – sprawdź tu.

6.
,,Wishful Thinking” by Alexandra Bullen
– Znowu nic. Zaczynam tracić nadzieję…ale, ale książka wydaje się ciekawa, przeczytajcie opis. Kliknij też tu, jeśli chcesz poczytać o innej książce tej autorki (,,Życzenie” – ,,Wish”).

7. ,,Bright Young Things” by Anna Godbersen – Tu również nie znalazłam polskiego odpowiednika, ale tutaj jest o jej innej książce ,,Wiek Luksusu”.

8. ,,After the Kiss” by Terra Elan McVoy – Tłumaczenia brak, choć nie sądzę, że jest to wielka strata ze względu na fabułę, ale zobaczcie i przeczytajcie opis sami.

Czytaliście którąś z nich? Mnie kilka zaciekawiło, możliwe, że niebawem po nie sięgnę. 🙂 No i pytanie: czy książki te były inspiracją do napisania PLL? Kto wie.

Dodaj komentarz