Kim jest 'A’? 5 czołowych podejrzanych po 3×19

Co tydzień, po każdym nowym odcinku na wetpaint’cie pojawia się zestawienie osób, które po danym epizodzie mogą być w A – team’ie (po prostu pojawiają się na to dowody). Poniżej zamieszczam jedną ze wspomnianych list dotyczącą odcinka 3×19 przetłumaczoną prosto z powyższej strony.

5. Wren Kingston

Dlaczego on może być „A”: Odwiedziny Wren’a u Spencer są podejrzane, prawdopodobnie on i Mona są w zmowie z powodu sytuacji w Radley. Zastanawiamy się, czy Wren był osobą, do której Melissa mówiła, kiedy Byron dostrzegł ją, w noc rzekomej śmierci Ali. Poza tym Wren lubi pić whisky, więc mógł je porozstawiać na ganku Jason’a. Przestępstwo przez nietrzeźwość.

Dlaczego to może nie być on: Nie wydaje się, żeby miał dużo motywów, żeby być w A – team’ie, oprócz nienawiści Melissy do Alison. Poza tym, czy on i Toby naprawdę mogliby być oboje w A – team’ie, zważywszy że wydawałoby się, że są (a może raczej byli) rywalami? Ale znowu, wszystko w miłości jest dozwolone, nawet prześladowanie.

 

4. Emily Fields

Dlaczego ona może być „A”: To przypadek, że Em udało się wyjść z windy chwilę przed tym, jak spadła, prawda? A biorąc pod uwagę, jak bardzo Paige nienawidzi Ali, możemy je obie zobaczyć w A – team’ie. Ponadto, zauważyliśmy, że Emily zasuwa kurtynę przy łóżku Jason’a tuż przed jego zniknięciem, jakby pomagała A – team’owi.

Dlaczego to może nie być ona: Byt Emily w A – team’ie można uznać za odrobinę naciągany. Np. czy mogłaby tak dobrze upozorować bycie odurzoną 'tej nocy’? Mimo to, widzimy ją zwracającą się do A – team’u w rozpaczy, lekkiej desperacji. Nie mówimy, że jest to 'pewnik’ – po prostu to dość możliwe.

 

3. CeCe Drake

Dlaczego ona może być „A”: CeCe jest pokazywana dużo częściej niż kiedykolwiek w tym odcinku – co na pewno o czymś świadczy. Okłamała Arię, jeśli chodzi o jej samochód, co sprawia, że zastanawiamy się czy pomagała Wilden’owi ukraść ich wspólne zdjęcie z Cape May. I nie wiem, czy możemy ufać wspomnieniom Jason’a z nocy zaginięcia Alison, w których CeCe wydaje się być ubrana bardzo podobnie do Ali. Bardzo dziwne.

Dlaczego to może nie być ona: CeCe jest krok w tył na liście po tym odcinku, bo kłamczuchy wreszcie ją o co coś podejrzewają, a z doświadczenia wiemy, że takie osoby są nam podstawiane pod nos, tylko po to, żeby odwrócić uwagę. Więc może nie ma jej w A – team’ie, ale była zamieszana w śmierć Alison? To jasne, że CeCe zrobiła coś złego – po prostu nie wiemy jeszcze co.

 

2. Ezra Fitz

Dlaczego on może być „A”: Wydaje się, że nikt tak naprawdę nie wie, gdzie jest Ezra co jest podejrzane. Nie zapominajmy, że nasz seksowny nauczyciel gustuje w szkockiej  – i że ma ponad 21 lat – więc czemu nie mógłby zostawić 99 butelek whisky na werandzie Jasona? Może Wes próbuje odciągnąć Arię od swojego starszego brata, aby ją chronić? Albo to, albo jest po prostu zboczeńcem. (Myślimy, że ten całus to jego ostatni wybryk, ale nigdy nic nie wiadomo.)

Dlaczego to może nie być on: Więc Ezra w końcu zostaje dobrym tatą, i naszym podziękowaniem jest umieszczenie go na tej liście? Kochamy Ezrę, więc mamy nadzieję, że wszystkie rzeczy które zrobił on i jego rodzina, jakoś można wytłumaczyć – ale nie jesteśmy tego tacy pewni.

 

1. Alison DiLaurentis

Dlaczego ona może być „A”: Ali spadła na trzecią pozycje w ciągu ostatnich tygodni, ale jest z powrotem na pierwszym miejscu! Spójrzmy prawdzie w oczy: Umieszczenie whisky na werandzie Jasona jest zdecydowanie w stylu Alison. Poza tym byłaby zdolna do upozorowania wypadku brata z windą.

Dlaczego to może nie być ona: Teraz, CeCe widzieliśmy ubraną jak Ali, możliwe, że CeCe była również osobą w czerwonym płaszczu. Mimo to, możemy w dalszym ciągu twierdzić, że Ali jest A.

 

(Tak jak wspomniałam wyżej – lista została przetłumaczona przeze mnie ze strony wetpaint.)

23 myśli na “Kim jest 'A’? 5 czołowych podejrzanych po 3×19”

 1. czytałam 8 częsci PLL z czego dowiedzialam się jak narazie, że alison zyje miała bliźniaczke w czasie przenoszenia jej siostry courtney do innego szpitala byli zmuszeni na weekend wziac ją do domu wtedy dziewczyny wlamaly się po flage do alison courtney nie chciala wracac do szpitala wiec wyszła do nich udając ze jest alison w tym momemcie rodzice zabrali alison do szpitala. przez ten okres kiedy alison byla w szpitalu jej wspólniczką była mona. po wyjsciu alison udaje courtney i próbuje zabic dziewczyny z tego co wiem wilden wiedzial o niej ale nie wiadomo czy go tez nie oklamała ze jest courtney. chciała zabic dziewczyny i sama spłonęla w domku który podpalila. ale uwazam, że przezyła i znowu sie czai. alison cchciała je zabic bo twierdzi ze to one jej zniszczyły zycie gdyby nie one nie trafiła by do psychiatryka. czekam na kolejne częsci ksiązki. AHA I JESZCZE w serialu na poczatku mona miała nie byc A i była więc myśle ze w serialu bedzie tak jak w książce z tym wyjątkiem ze alison ma więcej pomocników.

 2. chociaż teraz sama się zastanawiam…. bo niby ona była w ciąży z tego co wynika z tych odcinków. a pamietacie jak alison odwiedziała hanne w szpitalu i powiedziała ’ ja powiedziałam komus prawdę i zobacz jak skończyłam ’ czy coś w tym guscie………. hmm

 3. smuziaa, serial jest na podstawie książki, ale nie jest jej całkowitym odzwierciedleniem. I co do Mony – nie było mówione, że Mona nie będzie A. Było mówione, że dziewczyny nie dowiedzą się o A w taki sposób, w jaki dowiedziały się w książce. Kolejny błąd w tłumaczeniu i dużo ludzi jest w błędzie.

 4. Z Alison wgl się nie zgodzę. Ona lubiła Em najbardziej ze wszystkich, nie zrobiłaby jej tego. Zresztą Ali sama dostawała wiadomości od A i Ali miałaby współpracować z Moną, Tobym?

  Trochę to nieprzemyślane. Bardziej dałabym Paige i Melisse na tą listę..

 5. Andrzelikag, to, że Ali wcześniej dostawała wiadomości nic nie znaczy. Przecież Mona zaproponowała Spencer współpracę, po tym jak była dręczona przez A – team. To mogła być podobna sytuacja.
  Poza tym – to jest zestawienie z dowodów z ostatniego odcinka, widziałaś jakiś na Melissę lub Paige?

 6. powiem szczerze że straszny burdel jest w tym serialu jak i w książce. Niby od pierwszej części wszystko jasne i przejrzyste. A tu nagle jakaś bliźniaczka, zakład psychiatryczny i Ali próbująca zabić dziewczyny. Ale po co do cholery?? :/

 7. a ja mimo wszystko bym podejrzewala Ellę albo Ashley, przecież mówili w wywiadzie jakimś czy nawet Mona mówiła,ze dzizewczyny nie mogą ufac nawet swojej rodzinie. Melissa według mnie bylaby za bardzo oczywista a ta historia z black swan całkiem możliwa. kolejne A musi byc szokiem, duzo osob podejrzewa Ezrę ale rezyser sam mówił,ze czasami niektóre niby wskazówki maja zmylic widza. sama juz nie wiem, poplątane to wszystko.

 8. Melissa na pewno jest w A-teamie…ona ma czerwony płaszcz;zaczełam ogladać serial od poczatku jeszcze raz i wychodziła w czerownym płaszczu po tym jak żekomo Ian uciekł…A poza tym,to co było napisane w łazince to mogła napisac Mel…ona jest szurnięta na maxa.

Dodaj komentarz