Która z Kłamczuch pozna prawdę o Toby’m?

Świat jakby wywrócił się do góry nogami, kiedy dowiedzieliśmy się, że Toby jest w A-Teamie.
Podczas gdy my znamy prawdę, Kłamczuchy są niczego nieświadome, i ponieważ nie jesteśmy w stanie dostać się do nich przez telewizor i zostawić im wiadomości, nie będą miały o niczym pojęcia przez jakiś czas. Jednakże wiemy, że jego sekret nie będzie trwał wiecznie.

Marlene King zdradziła, że w odcinku 316 „Misery Loves Company” jedna z Kłamczuch pozna prawdę, i „ujawnienie tego będzie wielkim wydarzeniem

Ale która z dziewczyn pozna prawdę pierwsza? Wiemy już, że to nie Spencer, więc przyjrzyjmy się innym.


Emily Fields

Dlaczego ona może dowiedzieć się pierwsza: Tuż po Spencer, Emily jest najbliżej Toby’ego. Byli przyjaciółmi przez długi czas, i wiedzą, że mogą sobie zaufać. Jeśli Toby jednak ma dobre intencje, mógłby sam otworzyć się przed Emily i powiedzieć jej o tym. Może nawet przyjdzie do niej jeśli w przeszłości miał złe intencje, ale zaczyna się czuć z tym źle albo chce opuścić team, a nie wie jak.
Bardziej prawdopodobnie odkrycie jego sekretu będzie jednak przypadkowe. Ale, raz jeszcze, przyjaźń Emily z Toby’m sprawia, że jest dobrą kandydatką na zniweczenie jego tajemnicy.

Dlaczego byłoby to ciekawe: Skoro Emily jest bliska Toby’emu, jego zdrada byłaby imienna – ale nie zniszczyłoby jej to tak jak Spencer. Interesujące byłoby również jakby sobie z tym poradziła. Czy powiedziałaby najpierw Paige, czy przyjaciółkom? Spencer oskarżała wiele przyjaciół Emily w przeszłości – wliczając w to Toby’ego w sezonie 1 – więc byłoby to ironiczne, gdyby Em była osobą która wie, że to chłopak Spencer jest złoczyńcą.

Dlaczego tego nie chcemy: Z drugiej strony, czy biedna Emily nie przeszła już wystarczająco? Byłoby miło gdyby scenarzyści byli dla niej trochę łagodniejsi tej zimy.


Hanna Marin

Dlaczego ona może dowiedzieć się pierwsza: Odkąd wiemy, że Mona jest A, Hanna ma najlepszy kontakt z A-Teamem. To możliwe, że pójdzie za śladem wskazówek, które zaprowadzą ją prosto do Toby’ego. Nawet wydaje się nam bardzo prawdopodobne, że to Caleb pomoże jej w śledztwie, skoro A-Team może odpowiednio nie doceniać jego zdolności technicznych.

Dlaczego byłoby to ciekawe: Hanna wie lepiej niż wszyscy jak bardzo boli, gdy ktoś kogo kochasz i komu ufasz okazuje się członkiem A-Teamu, więc jesteśmy zainteresowani jak podeszła by do tego ze Spencer. Dodatkowo, jeśli Caleb pomógłby jej odkryć tą wiadomość(albo nawet jeśli ona powie mu zanim powie innym Kłamczuchom), byłby to dobry sposób by powiązać go z głównym wątkiem serialu.

Dlaczego tego nie chcemy: Hanna nie ma zbytniej więzi z Toby’m więc jej odkrycie nie miałoby tak emocjonalnego działania jakie nastąpiłoby w przypadku Spencer czy Emily. Poza tym ona ma już wiele na głowie, z postrzelonym Calebem i Moną w A-Teamie.


Aria Montgomery

Dlaczego ona może dowiedzieć się pierwsza: Aria podobno ma więcej cierpieć w sezonie zimowym. Dużo więcej. A co wywołałoby więcej cierpienia niż odkrycie prawdy o Toby’m? Po pierwsze, wywołałoby to jej wewnętrzny konflikt. Czy powinna powiedzieć Spencer? Innym Kłamczuchom? Co jeśli A dowie się, że ona zna prawdę. Jest szansa że posunęliby się do ekstremalnych czynności by siedziała cicho.

Dlaczego byłoby to ciekawe: Jednym z największych sprzeczek w programie jest to, że Aria często jest odsunięta od głównego wątku. Wiele razy była bardziej skupiona na dramacie z jej rodziną i/lub Ezrą niż tym co dzieje się z A. To utrzymałoby ją w samym środku akcji. I bylibyśmy bardzo zainteresowani by zobaczyć jak poradzi sobie z tą sytuacją.

Dlaczego tego nie chcemy: Tak bardzo jak chcemy by Aria była w środku głównej fabuły, faktem jest, że dziewczyna nie ma większej więzi emocjonalnej z Toby’m. Jej odkrycie nie miałoby tak emocjonalnego uderzenia jak u Emily czy Spencer.

Wolelibyście, by pierwsza dowiedziała się Aria, Hanna czy Emily?

~źródło: wetpaint.com

2 myśli na “Która z Kłamczuch pozna prawdę o Toby’m?”

 1. Hmm, przyszedł mi do głowy jeden scenariusz. Dowiedziałaby się Hanna – co by było zaskoczeniem, nie miała jakiejś więzi z Tobym. Ale jednak ma zginąć ktoś z 13 osób.. Myślę że mogłoby być tak że Hanna dowie sie o Tobym, A zagrozi że zamorduje Caleba jeśli Hanna wygada się dziewczynom, ale ona jednak się nie przestraszy i im o tym powie, lub przypadkowo one się dowiedzą od Hanny. Dlaczego Caleb? Caleb był nie raz celem A, ale zawsze coś mu uchodziło na sucho.. Do tego to właśnie on może pomóc Hannie dowiedzieć się że Toby jest w A-Teamie, wiele razy pomagał dziewczynom w taki sposób.

 2. One Of Them Is Dead...

  Prawdopodobnie będzie to Hanna.
  Widzieliśmy promo sezonu 3b…
  Manekiny spadające na Hannę i klucze należące do Toby’ego, które blond liar znajdzie…
  To na 100 % Hanna
  W jednym ze spoilerów dowiadujemy się że Spencer i Emily bardzo się do siebie zbliżą…
  A to raczej nie byłoby możliwe, gdyby Em okłamywała Spence…
  Gdy Hastings dowie się, że Toby swoją drogą, okłamywał ją, ale jedna z jej przyjaciółek nie okaże się do końca „BFF” wypowie tytułowe słowa „Dead To Me” (każdy wie co to znaczy i jak to się odnosi do sytuacji…)
  Pozostaje Aria…
  Ale czy Aria miała jakiś związek z Toby’m?
  Fakt, Hanna jakoś nie wielbiła ukochanego Spence, ale to ją widzieliśmy w spoilerze, nie Arię…
  Co myślicie?
  Chociaż…
  W „The Lady Killer” kiedy Aria była z nieżywym Garretem w „pudle” to wbiła jakiemuś mężczyźnie śrubokręt, czy co to tam było…
  Aria ma „niby” zauważyć ranę na ręcę Toby’ego…
  Na bank jesteśmy pewni, że Mona była w pociągu (śpiew…)
  Maska Alison leżąca na podłodze w pokoju Mony w Radley
  Czerwona postać dusząca Spencer…
  Ech…
  Może Wren? W końcu jest z Moną w Radley – jest „doktorkiem” 😉
  Jest tyle niewiadomych…
  Z pewnością sezon 3b będzie świetny i w to nie wątpie…
  Bo…
  „W Rosewood nic nie dzieję się przypadkiem” ;D
  Czy tylko ja mam wrażenie że Alison DiLaurentis żyje?
  Nie wiem jak wy, ale ja do stycznia nie dotrwam ;D
  Piszcie ;D
  Got A Secret, Can You Keep It? … <333

Dodaj komentarz