Mona żyje! Teoria sfingowanej śmierci

Cześć dziewczyny!

Razem z @ZivAh bardzo dużo czytami różnych teorii na TUMBLR. I tak jak już pisałam na Shoutboxie :  „do bagażnika okok Mony „ktoś” położył Jezuska – wiem, to hardcorowa teoria, ale ktoś taką wymyślił, że Mona sfingowała swoją śmierć, żeby uciec od Ali, a Jezusek to znak, że tak jak Jezus zmatwychwstał, tak Mona jeszcze wróci.”

Dalej drążąc ten temat doszłyśmy do zdjęć z serialu, które zauważył jakis czujny fan.

Plastry! Jak po oddawaniu krwi. A jak wyglądał dół domu Mony, cały we krwi, którą bez problemu mogła Mona pobrudzić dom.

Plus jak widać w ostatnim finałowym odcinku, rzekomy „zabójca” dopadł Monę na górze, a zdewastowany jest dół domu.

Mona jest bardzo, bardzo mądra zaplanowała upozorowanie śmierci Ali i wkręciła Spencer, że Toby również nie żyje (też przecież było ciało!).

Dodatkowo pamiętacie jak w Radley Hanna zostawiła pęsetę? Nie zostało to wyjaśnione, a zobaczyliśmy, pierwszy raz, że Mona bawi się swoją krwią:

 

Marlene King napisała również:

„This death has been in the works for more than a year — it’s been a very well-thought plan.”

Niebieskie auto, oprócz Mony ma również Paige. Może Paige pomogła Monie sfingować jej śmierć?

 

Wypowiedzi Mony z ostatnich odcinków sugerowały, że boi się o swoje życie i wspomina o śmierci. Manipulacja?

 

Czy ona może chce wrobić Alison za jej morderstwo? Podsłuchiwała przecież rozmowy jej mamy Hanną. Później, jej mama jest pokazana jak wychodzi z gabinetu dyrektora. Mona nie jest głupia. Wiedziała, co robi jej mama. To wszystko chyba to część jej planu.

Dlaczego -A zabrało ciało? Dlaczego po prostu nie zostawiło jej tam? Może dlatego, że nie ma ciała? Ciało na koniec? Lalki i maski były głównym tematem w całym show. Co jeśli pokazana na końcu Mona, to lalka? Widzieliśmy wiele lalek Mony w tym odcinku. Też wydawało się dziwne, w jaki sposób pokazano nam oko Mony na końcu tak długo.

 

Janel, aktorka, która gra Monę, zapytana „czy Mona wróci jeszcze do serialu?”powiedziała fanom, że będzie pojawiać się w tym sezonie we Flashbackach. W tym sezonie. Być może tak jak są teorie z Mayą (trochę bezpodstawne) Mona wróci w ostatnim sezonie, aby zdemaskować -A

 

BUZIAKI! 🙂

 

10 myśli na “Mona żyje! Teoria sfingowanej śmierci”

  1. Ja też uważam, że Mona wiąż żyję. Wasza teoria moim zdaniem jest trafna. Mona nie ma zielonych oczu jak lalka w bagażniku i nie sądzę, że to pomyłka. Ta aktorka ma tak ciemne oczy, że nie sposób tego przegapić przez reżyserów. Zresztą śmierć Mony byłaby bez sensu. Nikt nie uśmierca głównych bohaterów, a Mona mimo wszystko nim jest.

  2. + nie pokazali u mony żadnych obrażeń oprócz umazanego policzka krwią a to można łatwo zrobić 😀 ONA JEST ZA FAJNĄ POSTACIĄ ŻEBY UMRZEĆ :c Plus trzeba pamiętać że jeszcze AŻ dwa sezony ( co będzie później zobaczymy ) więc muszą jakoś nas poruszyć żebyśmy to wciąż oglądali 😀

  3. Również czytałam tego typu teorie i sądzę, że może być w tym sporo racji, przekonuje mnie do tego m.in. figurka Jezusa (chociaż to niekoniecznie musi oznaczać zmartwychwstania, może też oznaczać odkupienie win, bądź ofiarę, nie wiem, tak mi się wydaje), niewyjaśniony wątek Mony w Radley (pęseta) no i to, że Mona w końcu była -A i mogła chcieć uciec od Alison. Jednak, teraz nasunęła się pewna wątpliwość – skoro chciała pomóc kłamczuchom, a rzeczywiście sfingowała swoją śmierć (i uciekłaby od Ali), dlaczego nie powiedziała Arii po prostu wszystkiego czego się dowiedziała? (Oczywiście, serial by się skończył, no ale logika.)Mimo wszystko jestem zwolenniczką tej teorii c:

  4. Ach no i jeszcze jedno – aktorka przecież sama dowiedziała się o tym, że Mona zginie, dopiero w przeddzień czytania scenariusza (jak sama powiedziała w wywiadzie), więc nie można wykluczyć, że nie wie też wszystkiego o śmierci Mony. 🙂

Dodaj komentarz