Oliver Goldstick – co stało się w finale i co czeka nas w sezonie czwartym?

Jeśli finał sezonu trzeciego Pretty Little Liars pozostaje dla was niejasny, macie szczęście: TVLine przeprowadziło wywiad z producentem Oliverem Goldstickiem i dobrało się do spraw takich jak „Czerwony Płaszcz,” „Spoby,” „Ezria,” „Mon’A” i wielu więcej!

TVLINE: Mam z tobą do pomówienia o tej sytuacji z Tobym: W ubiegłym roku przekonywałeś mnie, że on miał dobre powody by nienawidzić dziewczyn – i że te powody były bardzo prawdziwe.
Goldstick: Miałem pracę do wykonania, Meg! [śmiech] Miałem za zadanie ekscytować i pogrywać trochę z wami, do pewnego stopnia..Teraz, wcześnie w sezonie 4. zobaczycie retrospekcję między Tobym i Alison i dowiecie się, że żywił do niej silne uczucia – i zakładał, że dziewczyny były takie same. Wszystko się zmieniło kiedy tak dobrze poznał Emily, a potem Spencer, ale nie żałuję, że to powiedziałem, bo zalegało w nim wiele gniewu i niechęci do dziewczyn za to co się z nim stało.

Czy jego praca ze Spencer w finale wpłynie na postęp działań A-Teamu?
W sezonie czwartym naprawdę fajne jest to, że Toby ma wątek, w którym A – A-Team i „Czerwony Płaszcz” – zwabia go z powrotem. To bardzo emocjonalny i interesujący wątek dla niego. Nie powiem zbyt wiele, ale będzie musiał sobie poradzić z wieloma osobistymi rzeczami, które wie o nim A.

Losy Mony zostały odwrócone. Czy ona jest teraz częścią grupy i również na celowniku A?
Tak, Mona jest. Nadal będzie podstępną złośnicą, to wiemy, i taka pozostanie. Ale to jest bardzo fajne by zacząć sezon 4. z pięcioma Kłamczuchami, i to właśnie zrobimy – czyli to czym była ta grupa, kiedy Alison nadal „żyła.” Dowiemy się co to znaczy mieć dodatkową Kłamczuchę, którą jest teraz Mona, ich była dręczycielka. Chcą mieć ją blisko siebie, bo Bóg wie, że ona ma duży wgląd w to kto im to wszystko robił.

Ale czy ktokolwiek naprawdę jej ufa?
Jeśli chodzi o zaufanie jej, zawsze myślę o tym tak; Hanna może zaufać jej najbardziej, tylko dlatego, że przyjaźniły się bardzo przez ponad roku, ale Spencer postrzega ją jako dziwkę pragnącą uwagi, której nigdy nie zaufa.

Widzieliśmy wiele twarzy Mony w trakcie trwania serialu. Czy to odkrycie stworzy kolejną wersję?
Przez parę innych zdarzeń i to, co stanie się z bagażnikiem samochodu Wildena, i jak zmieni się gra przez to co się w nim znajduje, okaże się, że Mona może być potrzebowana. Stanie się dla nich bardziej niezbędna, a one nie będą mogły jej bojkotować ani się jej sprzeciwiać. Mona może ma trzygodzinny limit na bycie dobrą, ale trzeba wyciągnąć jakieś korzysci z tych trzech godzin! [śmiech] Przez to co znajduje się w bagażniku, mogą potrzebować jej przez jakiś czas.

Skoro mowa o bagażniku, co możesz powiedzieć o jego zawartości?
Dowiecie się co w nim jest w premierze sezonu czwartego. A sezon ten zaczyna się dosłownie chwile po tym gdzie skończył się finał. Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, Meg, ale dziewczyny są teraz na ostatnim roku i wszystko będzie działo się naprawdę powoli. [śmiech] Będziesz pytać: czy ta szkoła kiedyś się skończy?!

Może zobaczyliśmy twarz kobiety w Czerwonym Płaszczcu, lecz nie mogliśmy w to do końca uwierzyć, bo dziewczyny były trochę nieswoje...
Wymyśliliśmy też maski, jak już wiesz. Była tam maska Alison, którą widzieliśmy tydzień temu.

Po co ujawniać to w taki sposób?
Jeśli chodzi o nas, poczuliśmy, że dziewczyny muszą nadążyć za widownią, która widzi, że jest wiele dowodów wskazujących na to, że to Alison pociąga za sznurki i jest żywa. Poczuliśmy, że to czas na to, by dziewczyny były po tej samej stronie co widownia.

Gdzie początek sezonu czwartego stawia Arię i Ezrę, którzy właśnie się rozstali?
Ona musi iść na przód. To będzie trudne, skoro on będzie jej nauczycielem, stojąc przed nią w tej klasie. Ale ona musi iść na przód.

Ale twórcy serialu mówili przez lata, że Ezria pozostanie już razem. Więc to jest coś, przez co muszą przejść w trakcie trwania związku?
Tak. Jest parę szokujących odkryć dotyczących Ezry Fitza w sezonie czwartym. Nie mogę ich zdradzić, ale odpadną wam brwi! Trzymajcie się ich! [śmiech]

Wcześniej zachwycałeś się grą aktorską Troian Bellisario – i prawidłowo. Czy w sezonie czwartym ktoś inny będzie miał tak wyróżniający się wątek?
Właściwie to kilka osób. Hanna ma coś co jest bardzo pikantne – pikantne, pikantne, pikantne, pikantne, pikantne. [śmiech] Emily i Aria też mają swoje wątki, które są równie interesujące.

I tak na koniec, tylko dlatego, że jesteś w tym taki dobry, podsumuj sezon 4. w kilku słowach.
Czy ona jest czy nie jest? Tylko kontrola ruchu powietrznego wie to na pewno… [śmiech]

źródło: TVLine.com

5 myśli na “Oliver Goldstick – co stało się w finale i co czeka nas w sezonie czwartym?”

  1. hej słuchajcie nie wiem czy był już taki temat, albo wątek na ten temat. ale wpadłam na taki pomysł że w tym bagażniku może być alison.. to by wyjaśniało sms ’ teraz należycie do mnie ’ czy coś w tym stylu. co o tym myślicie?

Dodaj komentarz