Rodzina Montgomerych pod lupą…

Sekret tkwi w szczegół. Ach nieprawdaż? To słowa producentki wyknoanwczej Marlene King, ale ile w nich prawdy? Mona jako A zaskoczyła nas jednynie tym, że mówi, że nie będzie nią/nim. Może jednak Mona miała uśpić naszą czujność, a coraz więcej podejrzeń skierować na Jenne czy Lucasa?

Oto moja teoria.

Na pierwszy ogień… Aria

Ile razy ktoś przystawia sbie palec do ust i mówi „shhhh” by uciszyć kogoś? Czy Aria przypadkiem nie każe trzymać nam „swojego” sekretu? (Opening)

Słodka i kreatywna, wraca właśnie z Islandii i nagle bum. Po ich przyjaźni sprzed roku nie ma nic. Więc co robi kreatywna osóbka? Wymyśla skomplikowany plan.

Następnie ile Aria wywinęła się spod władzy „A”?

Nigdy nie wydany związek jest choćby tego dowodem.

Janel powiedziała bardzo tajemniczo:

„Zobaczycie więcej powiązań między ludźmi, po których nie spodziewalibyście się tego”

Czy to nie jest przypadkiem niespodziewane?

Aria dotąd nie uległa jeszcze żadnemu wypadkowi, a jej wydane sekrety jedyne co mogły zniszczyć to rodzinne szczęście. Co w wypadku głęboko skrywanej niechęci do ojca nie jest dużą ceną w porównaniu do innych kłamczuch które musiały płacić wyskoką cenę za dotrzymanie  tajemnic.

Sytuacje, które wiążą Arię z tą teorią.

1. Pamiętacie jak mama Hannah ukradła pieniądzę z banku? A następnie ukradło je A? Czy Aria mogła niepostrzeżenie je ukraś? To całkiem możliwe. Dodatkowo to właśnie ona przyszła do kawiarnii gdzie Hannah „płaciła” za odzyskanie pieniezy. Przyjaciółka mogła podrzucić pieniądze do toalety. Później bal gdzie oddała resztę. Też miała możliwość.

2. Arie jakoś nie przeraziła zbytnio wiadomość, że ktoś nakrył ją i Ezre. No bo czemu skoro ona ma wszystko pod kontrolą. Tablica na lekcji z Ezrą jest przypisywana jemu (tekst na niej „but I was A”) , ale czemu nie do Arii?

3. Jakoś jej „zadania” od A były jej na rękę.

4.Suknia Arii w odcinku „UnmAsked” nawiązuje do Black Swan. Oraz sam tytuł. Aria i Ezra byli prócz mony jedynym którzy byli zdemAskowani.

5. Toffi ummm dobre, ale co za duzo to nie zdrowo. Błyszczyk (Mona) i lody same smakołyki dla A.

6. SMS o spotkaniu z Ezrą na balu. Jenna wysłała go bo… no własnie czemu?

7.  Maska dla Ezry? A może dla Arii? Ty nam powiedz Jenna.

 

Teraz Byron.

Już po czterdziestce, ale romansy z młodszymi jakoś nie sprawiają mu trudności. Przykład Meredith, ale czy i nie Alison? I tu nawiązanie do Lolity Nabokova.

Różnica między Ezrą a Arią(Alison) to może 10 lat a Byronem a alison conajmniej 20 parę.  Do histor Lolity to on jednak bardziej pasuje czyż nie?

Dodatkowo Ali bywała cały czas u nich i napewno nie obyło się bez flirtów. No to czemu nie. Jednak to nie romans, ale obsesja. No bo czemu Ali tak nakłaniała Arie do wyjawienia prawdy? I czemu zrujnowała tak biuro oraz podłożyła kolczyk? Może była zła? Tak jak zadrosna kochanka, bo własnie tak się zachowywała.

Określenie „słodki, ale stary” z pamiętnika Ali nie pasuje do czterdziestolatka, który ma dwoje dużych dzieci, ale do czterdziestolatka robiącego maślane oczy i jego „zalotów” już bardziej. Nie sądzę żeby wspomniała o nim tak, bez podstwa by się nim zainteresować.

I tu musze przyznać jest motyw dla Arii. Początkowo zabawa w A miała na celu nastraszenie Ali by ta zerwała z Byronem. Kochanka kochanką, ale nie gdy jest nią przyjaciółka. To zmienia postac rzeczy. Zabawa skończyła się wraz ze śmiercią Ali, a powrót z Islandii po którym brak dawnej przyjaźnii był rozczarowaniem sprawiło że „zabawa” wróciła.

ale teraz wracam już do Byrona.

Ponoć a jest zawsze w tle. Czy i on nie jest?

Kartka z Maszyny do pisania jest często powiązywana z Ezrą. Ale on nie zdąrzył by jej napisać i donieśc Elli gdyby zrobił to po wyjściu Arii. Kartka musiała byc gotowa wcześniej. A donosiciel musiała byc bardzo blisko domu. I znów Byron pasuje.

Teksty literackie wiadomości od A przypisujemy również Ezrze. Jednak Byron równiż wykłada literature w Hollis (rozmowa Arii i Byrona w pierwszym lub drugim odcinku 1 sezonu gdy podczas czytania „Zabić drozda” Byron mówi, że ma ciekawą biografię autorki w biurze, oraz często ocenia prace pisemne)

O Ellii i Mike nie mam zbyt dużo bo nie przykuli mojej uwagi.

To by było na tyle. Musze przyznać że z ciężkim sercem pisałam to bo uwielbiam arie jednak chcę byc obiektywna.

I pamiętajcie – A jest blisko domu. Dosłownie. Jak to podkreśla Marlene.

 

Tagi:

7 myśli na “Rodzina Montgomerych pod lupą…”

 1. No to zaczynamy.

  Po pierwsze. „Shhh” tyczyło się ich wspólnego sekretu i sekretów wszystkich dziewczyn, a nie tylko Arii, tak myślę.

  Po drugie. Aria nie uległa wypadkowi. Ale po spoilerach umieszczonych na tej stronie i wypowiedzi Lucy Hale, możemy się domyślać, że niedługo jej postać ulegnie. Poszperaj trochę we wcześniejszych postach.

  Po trzecie. Zadania od A żadnej z dziewczyn nie były na rękę.

  Po czwarte. Sukienkę Czarnego Łabędzia miała Mona a nie Aria, było to pokazane w serialu, a ta teoria została obalona w dyskusjach.

  Co do ostatnich punktów dotyczących Arii (5,6,) – nie mam pojęcia o czym mówisz.
  Co do 7 punktu – maska dla Arii od Jenny? Przecież Aria nie wiedziała na początku, że Jenna udaje swoją ślepotę, a o ile się nie mylę Jenna dając komuś tę maskę była bez okularow? (chyba, że coś mi się pomyliło) -.- Trochę ta teoria naciągana moim zdaniem.

  Po piąte i chyba najważniejsze. Marlene powiedziała że A nie jest ŻADNA Z DZIEWCZYN. Dlaczego niektórzy stale postanawiają tę wypowiedź obalić?

  Co do waszych okrzyków po finale drugiego sezonu… Marlene powiedziała że będzie trochę inaczej niż w książce i że Mona nie będzie A.
  No i o ile się nie mylę jest trochę inaczej a Mona nie jest GŁÓWNYM A? Dowiedzieliśmy się teraz, że istnieje A-team, prawda?

  Serial jest na podstawie książki – nie mogą zmienić wszystkiego, bo wtedy nie nazywałoby się to jej ekranizacją.
  Myślę, że w serialu wystąpi bliźniaczka Alison – i albo zmienią coś w tej kwestii trochę, albo i nie.
  PS Marlene raczej nie myśli o tym czy fani w Polsce będą zadowoleni – za granicą większość była i myślę, że to jej wystarczy. Eh, czuję, że tylko polski naród jest taki 😉
  PS 2 Co do samego serialu… kiedyś bardzo go lubiłam, tj. nadal lubię, ale teraz widzę w nim więcej wad, na przykład wiele niedociągnięć i… gra głównych bohaterów. Zdaje mi się, że zamiast rozwijać się, oni się cofają.
  PS 3 Próbujecie doszukać się czasem podpowiedzi tam gdzie ich nie ma, mam na myśli – po swojemu. Ja zwracam uwagę tylko na spoilery od King i innych twórców serialu.

Dodaj komentarz