Szalona teoria: Alison nigdy nie została zakopana.

Jeśli jest jedna rzecz, którą wiemy o Pretty Little Liars, to to, że powinniśmy się spodziewać niespodziewanego. Zwroty akcji są za każdym rogiem. A by wyprzedzać pisarzy, fani muszą wymyślać ekstremalne, niespodziewane teorie. Na szczęście fandom Pretty Little Liars jest bardziej niż chętny podjąć się tego zadania, więc w każdym tygodniu jesteśmy gotowi zanurkować w dzicz Tumblr i wybrać intrygującą teorię do zbadania.

Tym razem chcemy pomówić o teorii przedstawionej przez wielu fanów: że historia Alison o byciu pogrzebaną żywcem jest całkowitym kłamstwem.

Dlaczego fani zaczynają się zastanawiać, czy ta historia jest fałszywa? Oto niektóre z powodów, dla których lubimy tę teorię.

1. Historia Ali vs. historia Melissy. Historia Melissy o zakopaniu Bethany żywej nie całkiem zgadza się z osią czasu wydarzeń „tej nocy” przedstawioną przez Alison w finale sezonu 4. Według Ali minęło trochę czasu, między walką ze Spencer a uderzeniem w głowę i pochowaniem, ale opis Melissy sprawia, że to wygląda jakby znalazła ciało zaraz po kłótni. Może tak być dlatego, że wersja Mel nie była wystarczająco wyraźna, i ona rzeczywiście znalazła ciało dużo później w nocy, ale może nie. Być może jest powód, dla którego te dwie historie nie zgadzają się: ta Ali jest kłamstwem.

2. Na serio, dwie osoby zostały pochowane żywcem? Nawet jeśli zostawimy chwiejny harmonogram z boku, jeżeli zarówno Alison i Melissa mówią prawdę, dwie osoby zostały pochowane żywcem tej nocy. Niemożliwe? Nie, ale bardzo nieprawdopodobne, nawet jak na Rosewood.

3. Kto częściej kłamie: Alison czy Melissa? Oczywiście, jest możliwe, że to Melissa jest kłamcą, a nie Ali. Ale w tym momencie wydaje się, że Ali ma lepszy motyw żeby kłamać. Ponadto wiemy, że jest gotowa całkowicie zmyślać historie (porwanie, mówi wam to coś?) i nie powiedziała całej prawdy Kłamczuchom w finale 4 sezonu, ponieważ wycięła z niej fragment o spotkaniu z Garettem i Jenną.

4. Sprawa Grunwald. Jeśli ta teoria jest prawdziwa, to znaczyłoby, że Pani Grunwald okłamała Kłamczuchy mówiąc o ratowaniu Alison, i  nie jesteśmy pewni, dlaczego mogłaby to zrobić. W ten sposób Grunwald mogłaby skreślić tę teorię, jednak z drugiej strony, jeśli historia o wyczuwaniu niepokoju Alison jest kłamstwem, to pozbywa się irytujących nadprzyrodzonych wtargnięć w nienadprzyrodzoną fabułę Pretty Little Liars. Trzymajcie te rzeczy w Ravenswood, gdzie ich miejsce!

Co myślicie o tej teorii- jest możliwa, czy totalnie szalona? Piszcie swoje opinie w komentarzach!

źródło: http://www.wetpaint.com/pretty-little-liars/articles/2014-08-22-crazy-fan-theory-alison-was

2 myśli na “Szalona teoria: Alison nigdy nie została zakopana.”

  1. SPOILER A PROPOS FATALE FINALE. Otóż teraz jak dla mnie wszystko zaczyna się układać w całość te wszystkie informacje, których dowiedzieliśmy się przez wszystkie sezony! I naprawde pasuje mi że Ali jest A bo ona była red coat a wlasnie red coat kazał Emily wykopać ciało teraz już wiemy że Bethany i to red coat sterował Mona w 3 sezonie i kazał zorganizować tą schadzkę w domku który podpaliła Shanna. Myśle że Shanna ją ścigała i to przed nią się ukrywała ale wszystkim innym ona sterowała bo przecież Shanna do niczego sie nie przyznała. I sądze że to ją jej matka kryła gdy pisała tego maila bo pewnie nie widziała jak ktoś uderza Ali tylko widziała jak Ali uderze Bethany! I czasami kupowala ciuchy Ali i jej dawała jak wtedy w odcinku z sukniami ślubnymi i pewnie Ali zabiła matke bo ona nie chciała już jej kryć! Tylko nie kumam jednego. Jeśli Ali nie była nigdy zakopana to czemu pani Grunwald tak powiedziała dziewczynom?

Dodaj komentarz