The Collection of Mystery Classics – książka, którą czytała Aria wskazówką

Pod koniec nowego, 19 docinka Aria czyta książke w bordowej oprawie pt:” The Collection of Mystery Classics”. Książka jest częścią zbioru, na która składajają się różne książki opisujące zagadki kryminalne, napisane przez różnych autorów. Którą więc książkę z kolekcji czyta Aria????? Konkretny tytuł znajduje się po boku, czego nie widzimy, ale w internecie natknęłam się na informację, iż najpopularniejszą z tego zbioru jest ” The moving toyshop” (1946). To książka o mężczyźnie, który znajduje zamordowaną kobietę pracującą w sklepie ze starymi zabawkami. Kiedy przyprowadza na miejsce policje, okazuje się, że pomieszczenie zamieniło się w sklep spożywczy. Widać tu wyraźne nawiązania do serialu

– motyw morderstwa- w serialu również częsty motyw

– motyw starych lalek – Aria, Spencer , Hannah i Em również odwiedziły sklep ze starymi lalkami

– motyw zmieniających się pomieszczeń – w serialu często pojawia się motyw, gdy dziewczyny przybywają na miejsce po raz 2 wygląda ono inaczej lub jest zupełnie puste , jak kantorek „strasznego woźnego”

Można by powiedzieć, że motyw nieco naciągany, gdyby nie fakt iż książkę „The moving toyshop” napisał Edmund Crispin, jest to pseudonim literacki, bo prawdziwie nazwisko pisarza brzmiało Montgomery. Brzmi znajomo???? Zwróciłam uwagę na ten szczegół, gdyż w serialu kamera dała wyraźnie zwolnienie na tytuł. Co sadzicie, czy książka może być jakaś wskazówką??? Nawiązania, przynajmniej jak dla mnie są wyraźne……

6 myśli na “The Collection of Mystery Classics – książka, którą czytała Aria wskazówką”

  1. hm… jeszcze teraz tak sobie mysle ze trop moze prowadzic do arii…… albo osob z nia zwiazanych…. ja stawiam trójce jako podejrzana…. Ezra , Wesley dochodzi Aria…. nic bez przyczyny sie nie dzieje w serialu…..

  2. Jesteś bardzo bystra;) Byron uwielbia literaturę, jest nawet wykładowcą w Hollis. To on zaszczepił Arii pasję literacką. Montgomery, czyli nazwisko Byrona. Jak dla mnie, to on ma z tym dużo wspólnego.

Dodaj komentarz