Wielkie rozczArowanie.

SPOILERY SPOLIERY SPOLIERY SPOILERY

Wczoraj minął wielce wyczekiwany Aday, ale poza wielkim rozglosem nie można się spodziewać niczego innego po finale drugiego sezonu PLL.

Przez dwa lata snuliśmy przypuszczenia odnośnie A. Te ostatnie kilka tygodni wytężliśmy mózgi, aby odkryć największą tajemnicę serialu.. Ezra? Mellisa? Aria? Spencer? A może to po prostu Allison, która tak na prawdę żyje? Oh nie wiadomo! Po ostatnim, finałowym odcinku wiemy tyle, że Mona i Jenna pomagały A. Co do Jenny jesteśmy pewni, że robiła to celowo, ale czy Mona na pewno jest taka zła?  Kilka razy podkreślano to iż Mona robi to co A jej każe… Czyżby nie robiła tego z własnej woli? Ale za co płaci tak wielką cenę? Bardzo prawdopodobne, że wyjaśnienie zgadki jak zwykle zna Allison. Mona chciałabyć sławna, popularna i lubiana. Wtedy to Vivian (Allison) dała jej kawałek pocztówki. Nie wiemy jednak czy był tam adres, numer telefonu… Możemy być pewni, że Mona w jakiś sposób stała się popularna za co teraz prawdopodobnie płaci cenę.

Przygotowałem dla was małe zestawienie informacyjne i podsumowujące odcinek finałowy.

1. Wzrok Jenny nie jest taki zły, skoro przekazując coś „A” mogła powiedzieć „Dawno Cię nie widziałam”… Do tej pory nie mogę zapomnieć jej uśmiechu na twarzy kiedy wypowiadala te słowa. Dzięki temu wiemy jednak, że Jenna jest jedynie pomocnikiem „A”.

2. Monna również pomagała A, ale czy robiła to z własnej woli czy może została zmuszona? Poparcie tego wniosku znajdziecie w wstępie tego tekstu 🙂

3. A jest kobietą co akuat nie jest chyba żadną rewelacją… Ciekawym faktem jest to, że kiedy A odwiedziła Monę w psychiatryku pod koniec odcinka, miała no sobie płaszcz Vivian. Ale przecież tylko kłamczuchy miały do niego dostęp… Czy jesteśmy tego pewni?

4. Otóż nie. Dostęp do ów płaszcza może mieć każda osoba bliska kłamczuchom. Ella, Mellisa, czy nawet matki Hanny i Emily. Mellisa ma juz niezły brzuszek czyli odpada z listy podejrzanych – tak więc kim do cholery jasnej jest ta kobieta?!

5. Albo Jenna jest świetna aktorką i wredną suką, albo plotki i spoilery o jej widzącej bliźniaczce są prawdziwe. Czy to nie jest dziwne, że Jenna nie raz płakała przy kłamczuchach? Było to tylko zgrywanie biednej dziewczyny, czy może naprawdę jest gdzieś tam Jenna, która dalej nie widzi a jej miejsce przejęła widoma siostra?

6. Wiemy już, że A potrafi pięknie szkicować co pokazuje nam znaleziony przez Spencer szkic stroju czarnego łabędzia na bal. Owy łabądź zdążył zniknąc, nim ktokolwiek go rozpoznał, jednakże teraz na pewno mamy kolejną poszlakę więcej.

7. Zapowiadana śmierć oraz powrót Dr. Sullivan były chyba jedynymi faktami, ktore się sprawdziły. Odnaleziono ciało Mayi, a Dr. Sullivan wtajemniczyła Tobego w całą tą sprawę tak więc… Fani Paige&Emily oraz Spencer&Toby mogą spać spokojnie. Te pary mają jeszcze szansę.

8. Biedna Hanna. Czy zawsze musi być tak raniona przez najbliższe osoby? Mona pomagała A, czyli zdradziła kłamczuchy… Ale jaki udział ma w tym Lucas, którego widzieć mogliśmy na danym balu? Błagam tylko nie mówcie, że z Calebem też coś jest nie tak!

No cóż… Wiele osób narzeka na taki „nędzny” i przewidywalny finał, ale spójrzcie na to z drugiej strony. Dzięki temu bedziemy mogli cieszyć się kolejnymi dwoma sezonami PLL, a być może nawet filmem pełnometrażowym.

Ocenę wszystkich wydarzeń pozostawiam wam, komentarze są do waszej dyspozycji 🙂

5 myśli na “Wielkie rozczArowanie.”

  1. Będą jeszcze dwa sezony? Super. Poza tym finał jest jednym wielkim nieporozumieniem według mnie, gdyż jest praktycznie przerysowany z 4 tomu książki PLL, a reżyserka przekonywała, że to będzie coś zupełnie innego, a Mona nie będzie mieć w tym udziału. No nic, pozostaje czekać na rozwinięcie wydarzeń 😀

  2. Chciałabym zwrócić uwagę na fakt, iż ostatni odcinek był w dużym stopniu przerysowany z klasyki horroru „Psychozy” Hitchocka. Cała idea motelu usytuowanego gdzieś na poboczu, postać właściciela hotelu, prysznic Hanny i pobyt Mony w szpitalu. Niektóre sceny były dokładnie odtworzone. Ciekawy zabieg.

  3. Wlasnie jest roznica ze Mona przezyla. A mysle ze niektorzy fani po prostu za duzo sobie sami dopowiedzieli ze bedzie az tyle zmian. Ah ciekawe czy Mone ktos wykorzystywal czy faktycznie jest taka zla. Ale i tak ja lubie 😉 smiesznie z nia zawsze bylo. I Janel Parrish dolacza do glownej obsady wiec pewnie bedzie wiecej Mony w 3 sezonie 😀

    Final pierwszego sezonu rowniez byl wzorowany na filmie Hitchcocka Vertigo (Zawrot glowy)

Dodaj komentarz