Wskazówki z odcinka 2×13

W odcinku 2×13 czyli „The First Secret” aż roi się od wskazówek.Epizod zaczyna się od historii o dwóch bliźniaczkach,jedna zabija drugą.Rodzice wysyłają ją do domu dla obłakanych.Historie opowiada Alison,jej wyraz twarzy i sposób w jaki to mówi daje do myślenia że może ona opowiadać o sobie.

Przed „strasznym domem jest zaparkowany samochód Radley Sanitarium a drzwi nie zamieszkanego domu się otwierają,czy to może być wskazówką że bliźniaczka Ali żyje i się tam ukrywa?

 

 

Następnie widzimy Emily która rozmawia z Tobym.Chłopak opowiada Em o Jennie,a Emily ogląda śnieżną kulę,jest ona bardzo podobna do tej która Emily dostała od Ali.

Alison szuka czegoś na regałach wygląda na zdenerwowaną,rozgląda się po sklepie a gdy Noel zachodzi ją od tyłu jest przerażona jak mała dziewczynka.Chwile póżniej ktoś kupuje maske którą ma na sobie osoba atakująca Alison w strasznym domu.

 

Alison rozmawia z Jenną, nie było by w tym nic dizwnego gdyby nie to że Jenna po słowach Ali – Jestem Alison,Jenna odpowiada- Wiem .A niby skąd to może wiedzieć skoro dopiero przyjechała do miasta?chwile pózniej Alison dostaje wiadomość „Obserwuję cię”.

Scena w domu Spencer także mnie zaciekawiła,z tego co widzimy siostry Hastings nie są wrogo do siebie nastawione a wręcz odwrodnie tryskają miłością.

Każdy kto oglądał ten odcinek na pewno zwrócił uwagę na Ezre,myśle że nie pojawił się on przypadkowo w tym odcinku.

W tym odcinku mam też pokazany pokój Alison,kiedy kamera pokazuje Ali na ściania widzimy główną podpowiedź tego odcinka zdjęcie przedstawia Ali,Jasona i Ali? wątpie by był to przypadek czy jakieś niedopatrzenie.

W pudełku które dostaje Alison jest lalka do której przypięta jest wiadomość „Moja kolej,żeby cię torturować”.Ktoś zagrażał też Ali tyle że nie podpisywał się „A”.

W tym odcinku widać że Ali manipuluje Spencer,stara się zmienić jej nastawienie co do Melissy,podobnie robi z Ariią gdy nie chce iść na impreze Ali ją do tego zmusza grożąc że powie jej mamie o romansie jej ojca z Meredith.

Pod koniec epizodu Alison dostaje pierwszą wiadomość podpisaną „A”

W tym odcinku ja podejrzewam prawie wszystkich którzy występowali.A jakie są Wasze spostrzeżenia co do tego odcinka?

12 myśli na “Wskazówki z odcinka 2×13”

  1. Przyjmijmy teorię że Alison ma bliźniaczkę . Może Ali nie zabiła jej tylko na przykład okaleczyła czy dręczyła a do psychiatryka i tak trafiła Ta druga co wyjaśniało by liścik na lace ` MOJA kolej żeby cię torturować ` wiemy że Alison to ździra , może wmówiła rodzicom że bliźniaczka się nad nią znęca a ta trafiła do dziecięcego oddziału psychiatrycznego w Radley Sanitarium w opowieści Ali dziewczynki bawiły się lakami a w ostatnim odcinku na oddziale dziecięcym było dużo lalek a poza tym nie zapominajmy co oznacza tekst pod zdjęciem Ali Jasona i .. Ali.? może to wszystko to ukryte wskazówki jednak mam nadzieję że nie będzie tak jak w książce chociaż coraz więcej na to wskazuję . 🙂

  2. Widzicie poduszkę Ali? A w zasadzie poszewkę. Tą różową z małpkami. Ogólnie nie dziwią mnie poszewki z okresu niemowlęcego na łóżku bo sama mam jedną w szafie, ale w tym serialu wszystko wydaje się być jakieś dziwne i podejrzane. Są 2 małpki-jasna i ciemna i chyba coś trzymają. Nie wiem czy to wskazówka od scenarzystów ale kiedyś mówi aby szukać informacji w pokoju Ali.

Dodaj komentarz