Zabaw się z Adminkami w typowanie A i Red Coat

MoNiKa i ja postanowiłyśmy rozgryźć Pretty Little Liars. W tym celu rozpisałyśmy połączenia najważniejszych naszym zdaniem postaci. Na razie nic ciekawego nie przychodzi nam do głowy, więc postanowiłyśmy wciągnąć Was w zabawę. Oto cała rozpiska:

Aria

Rodzice: Byron i Ella

Rodzeństwo: Mike

Związki: Ezra, Jason (pocałunek), Noel, Jake, Wes (pocałunek)

Przyjaciele: Ali, Spencer, Hanna, Emily, Jason, Wes, Holden

Wrogowie: Mona, Jenna, Shana, Melissa, Wilden

Pozostale powiązania: Garrett, CeCe, Maya

 

Emily

Rodzice: Pam i Wayne

Związki: Ben, Maya, Paige, Samara

Przyjaciele: Ali, Spencer, Aria, Hanna, Toby, Jason,

Wrogowie: Mona, Jenna, Shana, Melissa, Wilden

Pozostałe powiązania: Garrett, CeCe, Nate

 

Hanna

Rodzice: Ashley i Tom

Rodzenstwo: Kate

Zwiąki: Sean, Caleb, Wren (pocałunek)

Przyjaciele: Ali, Spencer, Aria, Emily, Mona (?), Lucas

Wrogowie: Jenna, Shana, Melissa, Wilden

Pozostałe powiązania: Garrett, CeCe, Maya

 

Spencer

Rodzice: Veronica i Peter

Rodzeństwo: Melissa i Jason

Związki: Ian (pocałunek), Wren (pocałunek), Alex, Toby

Przyjaciele: Ali, Aria, Emily, Hanna, Caleb, Wren

Wrogowie: Jenna, Shana, Melissa, Wilden, Mona

Pozostałe powiązania: Garrett, CeCe, Maya, ATEAM

 

Toby

Rodzice: Marion i pan Cavanaugh

Rodzeństwo: Jenna

Związki: Jenna, Spencer

Przyjaciele: Caleb, Jason, Emily

Wrogowie: Wren, Jenna, Mona

Pozostałe powiązania: ATEAM

 

Caleb

Rodzice: (?) i Jamie

Rodzeństwo: 2 młodszych braci

Związki: Hanna

Przyjaciele: Aria, Spencer, Toby, Paige

Wrogowie: Mona

Pozostałe powiązania: Maya, Garrett, Nate, Wilden

 

Ezra

Rodzice: Dianne i (?)

Rodzeństwo: Wes

Związki: Maggie, Jackie, Aria

Przyjaciele: Hardy, Kłamczuchy

Wrogowie: (?)

Pozostałe powiązania: (?)

 

Paige

Rodzice: Nicholas i (?)

Związki: Emily, Sean

Przyjaciele: Caleb, Kłamczuchy

Wrogowie: Ali, Mona, Shana

Pozostałe powiązania: Nate

 

Jason

Rodzice: Jessica DiLaurentis i Peter Hastings

Rodzeństwo: Ali, Spencer, Melissa

Związki: CeCe, Melissa, Aria (pocałunek)

Przyjaciele: Kłamczuchy, Toby, Garrett, Ian, Mona

Wrogowie: (?)

Pozostałe powiązania: (?)

 

Wren

Rodzice: (?)

Rodzeństwo: (?)

Związki: Melissa, Spencer (pocałunek), Hanna (pocałunek)

Przyjaciele: Spencer, Hanna (?), Melissa

Pozostałe powiązania: lekarz Emily, Mony, Jenny, Toby’ego,

 

Jenna

Rodzice: pani Marshall i (?)

Rodzeństwo: Toby

Związki: Toby, Garrett, Noel, Shana,

Przyjaciele: Melissa, Wilden

Wrogowie: Ali, Kłamczuchy

Pozostałe powiązania: pacjentka Wrena, była pływaczka, powiązanie z ostatnim lotem RC, ktoś chce ją zabić

 

Mona

Rodzice: (?)

Rodzeństwo: (?)

Przyjaciele: Hanna, Lucas, Jason

Wrogowie: Wilden, Caleb, Toby, Ali

Pozostałe powiązania: ATEAM, Garrett, pacjentka Wrena

 

Melissa:

Rodzice: Veronica i Peter

Rodzeństwo: Spencer i Jason

Związki: Jason, Ian, Wren

Przyjaciele: Jason, Wren, Wilden, Shana, Jenna, Garrett

Wrogowie: Ali, Kłamczuchy

Pozostałe powiązania: (?)

 

CeCe

Rodzice: (?)

Rodzeństwo: (?)

Związki: Jason

Przyjaciele: Ali, Wilden

Wrogowie: Jason

Pozostałe powiązania: (?)

 

Rozpiska nie jest kompletna, więc jeśli coś pominęłyśmy piszcie w komentarzach. A może ktoś z Was już wie kto jest A lub Red Coat i macie motyw tej osoby? Jeśli ktoś trafi to może trafi się nagroda :). Czasu jest niewiele więc ludziska burza mózgów. Razem damy radę 🙂

58 myśli na “Zabaw się z Adminkami w typowanie A i Red Coat”

 1. Jestem wielką fanką Pretty Little Liars, przeczytałam wszystkie książki, które wyszły do tej pory, również z serialem jestem na bieżąco. W rozgryzieniu PLL może bardzo pomóc 12 odcinek 4 serii.
  Kiedy Hanna stoi w pokoju Ali, A przechodzi za Hanną, można zauważyć wtedy, że blond włosy A, wyglądają jak peruka, włosy Ali, pokazane w tym samym odcinku, kiedy siedzi przy fortepianie są naturalne. W tym odcinku zwraca uwagę również zdjęcie, które podnosi Emily w domu DiLaurentisów, przedstawia Ali i jej mamę i kawałek czyjejś dziecięcej ręki, myślę, że to książkowy wątek z bliźniaczkami, a ta ręka jest bliźniaczki Ali. Szkatułka, którą Hanna otworzyła w pokoju Ali była podobna do tej, do której był schowany dysk od Mony z filmem, na którym mama Hanny potrąca Wildena. Słuchając pełnej wersji piosenki tytułowej słychać imiona Ali i jej siostry Kathreren, którą w książce była Courtney.

 2. Ja od zawsze uważam,ze głównym A jest Melissa.Nienawidziła Ali za Spencer tez nie przepada,co było widac wiele razy,pewnie za pozostałymi kłamczuchami tez nie przepada(kiedys nazwala je sukam*). Mysle tez,ze odpowiada za śmierć Iana-byl jej mezem,pozniej zginal Garett ,z ktorym sie calowala(czyli cos ich łączyło),nie zyje Wilden,z ktorym tez mogla krecic,tak jakby zabijala swoich facetow.Wiem troche glupie,ale moze jest psychiczna:P

 3. Cece nienawidziła dziewczyn za incydent na imprezie. Po ostatnim odcinku zaczynam myśleć, że w serialu zamiast bliźniaczek będzie właśnie wątek, że Ali i Cece nakładały wzajemnie swoje osobowości. To tak troche jakby były bliźniaczkami no nie? Zwłaszcza, że chciały tak samo wyglądać itp. Poza tym z retrospekcji rozmowy Ali i jej mamy wynika, że nie miały nikogo w psychiatryku. Wtedy ta rozmowa inaczej by się potoczyła.

 4. Myślę, że RC może być Melissa. Według rysunku Wrena ta osoba ma ciemne włosy. Można pomyśleć, że chodzi o Jennę ze względu na podobieństwo, ale Jenna nie pomagałaby dziewczynom(wydaje mi się, że RC może być dobre, a A jest złe). Melissa ma ciemne włosy, mogła swobodnie poruszać się w domu DiLaurentisów, ponieważ bywała tam(np. w dniu śmierci Ali z klubem NAT) i nie pamiętam, co dokładniej Melissa powiedziała Spencer, kiedy wrzucała maski do wody, ale tam coś było, że od początku/od dawna próbowała ją chronić.
  Jako A obstawiam: Lucasa ( ma umiejętność w bywaniu A, ponieważ pomagał Monie i byłoby zaskoczeniem, gdyby się okazało, że to właśnie on), Mona(trudno mi uwierzyć, aby była dobra i miała jakiś cel żeby teraz trafić do Radley), Cece (jest wściekła na dziewczyny i możliwe, że nie bez powodu ciągle się o niej mówi, a to, że raczej obstawia się ją jako RC może być zmyłką), Alison (jej ciała nigdy nie pokazano, lubiła się droczyć z dziewczynami, według mnie miała coś z głową, nawet jeśli ją zakopano, to potrafiła przez dłuższy czas nie oddychać).

 5. Nie wydaje mi się, żeby Wren był A, ponieważ on nic nie ma wspólnego z dziewczynami. Ewentualnie może być czyimś pomocnikiem. Przez chwilę myślałam, że Jenna to RC, więc A chciało jej zrobić krzywdę, ale stwierdziłam, że ona mogła mieć większe zadatki na jakiegoś pomocnika A, który mógł chcieć się na niej zemścić, bo np. chciała z tym skończyć. A co do notki na temat Mayii, to ktoś wcześniej wspomniał, że RC ma białą skórę, więc to odpada. A tak w ogóle, to kiedy RC wyciągnęło dziewczyny z domku, to widzieliśmy twarz Ali, a to według mnie nie była maska, więc w sumie mogłaby też być RC i podawać się za kogoś innego i mieć te ciemne włosy (pamiętacie Vivian? mogła znowu coś takiego wymyślić, bo inaczej zostałaby rozpoznana przez kogoś na ulicy)

 6. CZEMU PRZY CALEBIE W DZIALE PRZYJACIELE NIE MA EMILY ;O ?!
  A I CZEMU U SPENCER WE WROGACH JEST WPISANA JEJ SIOSTRA ;O MOZE CZASEM SIE KŁÓCĄ, ALE BEZ PRZESADY NIE SĄ WROGAMI PRZECIEZ, TAK JAK NP. SPENCER I WILDEN ..

 7. moja teoria jest dziwna ale składa sie w całość przynajmniej na początku, bo dalej nie moge już tego rozpracować. Moim zdaniem A to Cece, Wren jej pomaga, a Ali to RC. Załóżmy że Cece była siostrą Ali kiedy ali wysłała ja podstępem do radley tam Cece poznała wrena . Cece znienawidziła za to Ali i kiedy już wyszła/uciekła z psychiatryka po zmianie tożsamości zaprzyjazniła sie z nią zeby dowiedzieć sie jak najwiecej o jej życiu, wysyłała do niej pogróżki od A i chciałą ja poprostu zabić. Co do kłamczuch może na początku nic nie chciala im zrobić ale zmieniło się to po tej imprezie, a ze Ali powiedziała jej wszystkie sekrety dziewczyn Cecemogla je szantażować. co do RC to jest Ali która żyje ale się ukrywa żeby Cece znów jej nie zabila tym razem porządniej. RC przecież pomaga dziewczynom. A-Cece zabiła wildena bo się go poprostu bała. co do śmierci garetta i iana to być może oni pomagali Ali chronić dziewczyny dlatego zgineli. być może RC pomaga też melissa chocią jej nienawidziła ale chce chronić spenc to w końcu jej siostra i sama mowilą ze byłą w to zamieszana od samego początku. Dalej niestety nie byłam w stanie nic wymyślić nic się nie łączy. Co sądzicie o mojej teori ??

 8. Jeśli chodzi o A. to ja stawiam na Arię. Wilden wepchnął ją do trumny i chciał zabić, a wydaję mi się, że on znał morderce Ali i pewnie doszedł do tego kto mu groził. Po za tym w pretty dirty secret Shana oglądała zdjęcie z Naszyjnikiem który Aria miała na sobie w pociągu Halloween. No i oczywiście nie da się zapomnieć o tym,że wszystko się zaczęło kiedy to właśnie Aria wróciła do miasta. Zresztą wiele osób zauważyło już wiele wskazówek typujące właśnie Arię

 9. a ja sądzę, że RC to Paige i że to ona chciała zabić Jenne. Jako motyw stawiam to,iż chciała się więcej dowiedzieć o A dla emily a i może dla siebie po akcji w pociągu, a ponadto zemścić na ali np. odkopując grób. Musi być tez jakiś większy motyw, którego na razie nie dostrzegam, ale chyba istnieje skoro twórcy kręcili scenę, że ona jest A. jakoś musieli to umotywować.

 10. Red Coat to możliwe że Melissa bo w ostatnim odcinku Wren rysował dziewczynę w czerwonym i mogł abyć to wizja jego rodzinki przy tym mówił przez telefon coś o niedoszłej teściowej a podobno w tym odcinku była jakaś istotna wskazówka ale niewiadomo jaka.

 11. myśle że jason był wrogiem dla cece ezry bo rozwalał mu związek tak samo tobyemu do dziewczyn zarywał nienawidził siostry rodzice spencer go nie tolerowali i jak widać zniknął na dłuższy czas bo pomaga swojej babci a moze robi kolejną kryjówke

 12. wiem, że nie możemy ufać Monie, ale wg. mnie ona nie jest takim typowym wrogiem… owszem współpracowała z A. , ale wydaje mi się, że jej przyjaźń z Hanną jest prawdziwa i Mona nie jest takim czystym złem 😉 Ja tam ją lubię ^^

 13. Dobra, Cece jest w A-teamie, ale nie jest tym najważniejszym A. Ona pomaga mu/jej, ale ta osoba też jej nienawidzi? Piąta lalka na koniec filmu to nie Mona tylko Cece, tak? Nic nie mówiono o Monie dzisiaj, może to ona miała te lalki na sam koniec odcinka? W końcu ma coś z tymi lalkami… Jeśli Cece nie jest A, to czyli to jednak Ali? A może Cece jest i A i RC? To dziwne. Myślałam, że coś się dzisiaj wyjaśni, przynajmniej w sprawie RC lub A…

 14. Aria na pewno nie jest A! Dziewczyny nieraz dostały jednocześnie wiadomość od A! Jednak myślę, że coś w tym jest. Mona zaczęła swoją „działalność” po przyjeździe Arii, bo chciała zemścić się na wszystkich dziewczyn naraz, ale od kiedy jest RC i nowe A, to Aria najmniej ucierpiała, ostatnio wcale(dzisiejszy atak na całą trójkę w domy Alison się nie liczy). Hanne złapała policja i jej matka jest oskarżona o zabójstwo, mame Em podejrzewano o znęcanie się nad córką i wjechano w ich dom. Hanna i Emily ewidentnie najbardziej cierpią w tym sezonie. Dlaczego? Spencer i Aria wcale nie cierpią. Mame Spenc odsunięto od sprawy pani Marin, a mame Arii przed wyjazdem zaatakowały jakieś pszczoły czy coś, a teraz? Nic. Nie rozumiem, dlaczego połowa dziewczyn ostro cierpi, a druga nagle prawie wcale, to dziwne. Nie możliwe, żeby Melissa tak chroniła Spencer, że nic jej się nie dzieje. Ale co z Arią? Melissa miałaby ją chronić?

 15. Al: Spencer już chyba wystarczająco się nacierpiała jak trafiła do Radley itd. a reszcie dziewczyn nic nie było. Należy jej się chyba trochę odpoczynku, bo w poprzednich sezonach to ona była oskarżana o wszystko i w ogóle. Teraz głównie Emily i Hanna cierpią a Arii to nigdy nic nie było.

 16. paige na pewno ma powiazania z A, moze to ona pozbyla się Mayi by miec Emily dla siebie? no i jak wspomnialam , była z Shana, A zbieralo wszystkich nad ktorymi znecała się Alison tzn Mona, Lucas no i byla tez Paige.

  Jenna natomiast była z Nigelem na pogrzebie, i sądze że Jenna Nigel i Cece wspopracowali. Cece i Melissa się kolegowały [Camp May] . Melissa z Jenna też. Teraz moze Cece sie denerwować, bo Melissa sie wycofała [scena z maską i Spencer], Jenna też [bała sie jej].

  Burdel xD

 17. kiedyś na jakiejś stronie przez przypadek przeczytałam coś o lucy hale ( arii ) podobno lucy poprosiła reżysera czy kogoś tam by postać arii była A . może coś w tym jest? i gdzieś jeszcze coś było że aria często na zdjęciach ma przy sobie telefon

 18. Jakas totalna głupota z ta Lucy. Ona nie może sobie od tak o pytać czy moze być A xD Zanim wybrali aktorów to juz był plan tego wszystkiego. Przeciez nie mogło to tak wyglądać:
  Lucy: „Moge być A, prosze?”
  Rezyser: „Jasne Lucy, nie ma sprawy. Dla cb zmienimy wszystko”

  Pomyślcie troche 🙂

 19. Merliah masz rację, przecież Nate zabił Mayę bo chciał się zemścić czy coś takiego.
  Jak na moje to za dużo osób jest podejrzanych a co do Arii że jest niby A to mi nie pasuje fakt rysunek Wrena mógł być ważną wskazówką ale mogła nas też zmylić, osobiście uważam że to Melissa była zamieszana w to wszystko od początku a Cece to tylko kawałek całej układanki.

 20. Myślę, że A to matka Ali. Motyw z robieniem na drutach pod koniec ostatniego odcinka… Poza tym sposóbw jaki odtworzyła pokój Alison jest podobny do tych zachowań A z układaniem lalek itp wszystko jest takie słodko-przerażające. Mogła zwariowaćpo stracie córki i obwiniać jej przyjaciółki choćby o to, że one żyją.

  Red Coat? Rozwiązanie może być proste, że to naprawdę Cece.

 21. Al trochę przesadzasz, Arii prawie wogóle się nie obrywa ? a to jak meredith „opiekowała” się nią podczas choroby, a to jak siedziała w jednej trumnie z garretem, a jak Ella dowiedziała się o romansie byrona. sądzę, że wszystko dostają mocno w kość. może wydawać się, że Aria najmniej, ale nie oszukujmy się związek z Ezrą gdzie tak bardzo go kochała a ciągle musiała się z tym kryć, na pewno na psychice to się jej odbiło.

 22. Na pewno Ezra jest A. I był nim (moim zdaniem) od początku. Pamiętacie list, który dostała matka Arii , w którym A powiadomiło ją, że Byron ją zdradzał? Był pisany na maszynie, a kto ma maszynę do pisania w dzisiejszych czasach? Ezra. (nawet w tamtym odcinku ją pokazali) Kiedy Dziewczyny siedziały na ławce i blokowały wiadomości od nieznanych numerów, nagle przyleciała kartka ze zdjęciem Alison i podpisane coś tam BITCHES a kto wtedy przejeżdzał na rowerze? Ezra. Takich akcji jest więcej…;-)

 23. Po obejrzeniu finału jestem niemal pewna swojej teorii. Pamiętacie jak mama Ali mówiła o tym jak bardzo nie cierpiała gierek Cece i Alison? Skoro red coat nie występuje już w liczbie pojedynczej, to czy to nie jest zbyt oczywiste? Cece i Alison przebierają się za red coat, a jest ich dwie, żeby bardziej zmylić A, które jak widzieliśmy w kryjówce Ezry na zdjęciu, próbuje znaleźć Alison. Obie jest łatwo ze sobą pomylić, niemal identyczne włosy, podobne gesty, budowa ciała.. z maską na twarzy są nie do rozróżnienia. Może i miały dziwne zagrania względem siebie, ale może to właśnie Cece Alison ufa?

 24. Według mnie Aria nie jest A, bo A to ktoś bogaty i mający dużo czasu, a Aria jest licealistką, więc poranki spędza w szkole, a popołudnia z Kłamczuchami, bądź na randkach, wątpliwe jest też, żeby ze swojego kieszonkowego mogła pokryć zakup sprzętu szpiegowskiego i różnych gadżetów, których używa do szpiegowania, bądź wysyłania ludziom w „prezencie”. Jedyny sens ma uznanie, że A to Aria i Ezra, co jak wiemy Ezra jest z bogatej rodziny, ale to też nie ma zbytniego sensu, bo wykreowanie Ezry na A raczej ma tylko przykuć uwagę widza żeby z niecierpliwością czekał na następny odcinek 😉 Ezra jako A podany nam na talerzu jest nielogiczny pod kątem tego, że to dopiero połowa sezonu i co już tajemnica rozwiązana?

  Dla mnie A to: ktoś starszy, bogaty, najprawdopodobniej mężczyzna, mógły być Ezra, gdyby nie to, że pokazali go tak szybko, co raczej wskazuje na to, że będzie to „następny Toby”.

Dodaj komentarz