The Twin Theory

Przegladając serwis TUMBLR natrafiłam na bardzo ciekawą teorię dotyczącą poprzedniego haloweenowego odcinka „The First Secret„.

Otóż chodzi o historię bliźniaczek opowiedzianą przez Alison. Ktoś z tumblrowiczów wyłapał, ze bliźniaczki bawiły się przy stole pięcioma lalkami. Wiemy, że są cztery Kłamczuchy plus Alison. Użytkownicy Tumblr przypisali odpowiednią postać do odpowiedniej lalki.

 


Najciekawsze jednak w tym wszystkim jest to, iż dziewczynki zaczęły swoją walkę właśnie o lalkę przypisaną Alison. Walkę, która jak wiemy zakończyła się śmiercią bądź zranieniem jednej z bliźniaczek. Natomiast druga według relacji Alison miała trafić do ośrodka dla chorych psychicznie.

Może to nie Alison miała bliźniaczkę, tylko np. Mona?

Według mnie to całkiem interesująca i sensowna historia.

A Wy co o tym sądzicie?

Autor: Spens ♥

12 myśli na “The Twin Theory”

 1. Według mnie to Ali ma bliźniaczkę, z resztą prawie wszystko na to wskazuje. Nie wiem, czy czytasz książki albo wiesz co się tam aktualnie dzieje, więc nie będę spoilerować, ale skoro – tak jak w książce – Mona jest „A”, to za pewne reszta głównego wątku potoczy się podobnie. Chociaż mam nadzieję, że twórcy serialu wykażą się większą kreatywnością i postanowią nas zaskoczyć 😉

 2. CECE i ALISON nie mogą być bliźniaczkami!!!! W pierwszym odcinku z Cece, jest wyraźnie mówionę, że owa dziewczyna ( CECE ) jest STARSZA od dziewczyn. Zresztą to widać,bo ma własny sklep i skończyła studia.

 3. Hmm… To jest błędna teoria. Czytałam sobie Wikipedię „Pretty Little Liars (seria książek) i było o dwóch bliźniaczkach
  – Alison i Courtney
  Tu jest tekst skopiowany przeze mnie:
  Courtney DiLaurentis podszywająca się pod Alison DiLaurentis
  Okrutna, popularna i piękna dziewczyna, która rządzi szkołą i swoimi przyjaciółkami twardą ręką. Jest bliźniaczką Alison. Choruje na schizofrenię. Jest tą „dobrą” siostrą, choć i tak często manipuluje sekretami, które zna, prześladuje oraz szantażuje swoich znajomych. Prawdziwa Alison była o wiele gorsza, ale zniknęła (jak się okazało – Courtney miała zostać wysłana do zakładu psychiatrycznego, ale udało jej się przechytrzyć rodziców i zamiast niej pojechała tam Alison, a Courtney przejęła jej życie). Zakochała się w Emily. Została zabita przez Alison w 7 klasie przed rozpoczęciem się akcji książek. Courtney jest nazywana przez dziewczyny Alison, gdyż aż do 8. książki myślały, że przyjaźnią się z „prawdziwą” Alison.

  Alison DiLaurentis błędnie uznana za Courtney DiLaurentis
  Prawdziwa Alison, której dziewczyny nigdy nie poznały. Często kłóciła się ze swoją siostrą – Courtney, która miała obsesję na punkcie Alison i chciała nią zostać, a raz nawet Courtney próbowała utopić Alison w basenie. Przez to ich rodzice postanowili wysłać Courtney do zakładu psychiatrycznego, ale w dniu w którym miało to nastąpić, Courtney ukradła pierścionek Alison i rodzice pomylili je ze sobą, przez co niewłaściwa bliźniaczka (Alison) trafiła do zamkniętego zakładu. Przed akcją książek wydostała się jakoś z zakładu i zabiła Courtney (wtedy jeszcze o tym nie było wiadomo, dopiero w 8. części ludzie się dowiedzieli). Potem aż do 8. części ukrywała się w zakładzie i obmyślała plan zabicia głównych bohaterek – prawie jej się to udało – zwabiła dziewczyny do domku w górach i podpaliła go. Jednak one się wydostały, a Alison tam utknęła i prawdopodobnie zginęła – nigdy nie odnaleziono jej ciała.
  Co o tym myślicie? 🙂

 4. Nie sądzę, żeby Alison miała bliźniaczkę, bo Pani DiLaurentis by wiedziała, że urodziła 2 córki a nie jedną i jakoś nigdy nie wspominała o jakiejś bliźniaczce Alison. Ale to co mówi PaniKingston na samym dole jest sensowne.

Dodaj komentarz