Jedna wielka spekulacja, czyli: kim jest A?

Do wielkiego finału (a przynajmniej finału drugiego sezonu) zostały trzy tygodnie, a wszyscy mają nadal jeden wielki mętlik w głowie, bo nie mogą spac po nocach przez jakieś tam A, które czerpie z tego wielką satysfakcję (a raczej producenci i cała ekipa, jednak mniejsza z tym). I żeby było jeszcze lepiej, to nikt nie może wyjawic tej tajemnicy pod groźbą zwolnienia. Jednak sam reżyser, Norman Buckley powiedział, że w jednym z odcinków, a mianowicie 1×12 jest wskazówka, na którą nikt nie patrzył. A więc w poniższym artykule znajdzie się parę zrzutów z tego odcinka i kilku innych, które mogą nam pomóc w rozwikłaniu zagadki, jeszcze przed finałowym odcinkiem.

„A” pisane przez Noela było już tutaj zamieszczane, więc doskonale wiemy, że wygląda łudząco p[odobnie do „A” pisanego przez „-A”. Jednak może to tylko podpucha reżyserów?

Gdy już jesteśmy przy temacie szkoły… Podczas rozmów z uczniami (a mianowicie Noelem i Arią) widzimy tablicę lekcyjną pana Fitza. Może warto się jej przyjrzec?

http://s1087.photobucket.com/albums/j478/kitsunechan1/?action=view&current=tablica1.png

Gdy oglądałam odcinek, to robiłam screeny na bieżąco, gdy coś wyłapywałam. I tutaj pozwoliłam sobie podkreślic zdanie, które głosi „But What He Had Done It Was confused”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „Ale co on zrobił, było pogmatwane”.

Niby nic, ale jak się przyjrzymy, mamy inne ujęcie tej samej tablicy:

I nagle wszystko układa nam się w jedno, przejrzyste zdanie: Forgive him, i know what he had done, it was carelless and confused. Jak myślicie, kim jest „On”? Noel? Ezra? A może ktoś, kogo nie ma w serialu… Albo myślimy, że go nie ma?… Ale o tym później 😉

Następnie, po imprezie widzimy pandę, którą Lucas dał Hannie. Niby nic dziwnego, prawda? Jednak przed imprezą jej tam nie było, a jak leżała w kuchni, to leżała na stole. Kolejna podpucha czy raczej wskazówka?
I jeszcze jedno: Justified napisane na tablicy nr.1 jest napisane innym pismem. Warto miec to na uwadze
Wracając do słowa pisanego, chciałam pokazac Wam listy od -A. Może warto się przyjrzec tablicy?
Drugie „D” jest nawet podobne do tego na tablicy.
Tutaj za to mamy śliczne „I”…

Za to na tym zdjęciu pismo jest zupełnie inne od „Ezrowego”, jednak łudząco podobne do „justified”…

Ale koniec o pisaniu, teraz zajmiemy się włosami.

Nadal nie wiemy, kim jest tajemnicza osoba, która zjawia się w pierwszym odcinku w peruce. W pokoju Alison. W peruce, którą -A miało prawdopodobnie w 1×12… Może warto się jej przyjrzec?

Nie wiem jak Wam, ale mi ta osóbka przypomina Jennę. Strasznie coś wyprostowana…

Pojawiały się także spekulacje, że ta peruka może byc peruką, którą Jenna miała w Halloween. Jednak jest ona bardziej biała niż blond, a chyba niewidomej osobie nie chciałoby się farbowac peruki.

Jednak gdy się obejrzy z większą uwagą, możemy zauważyc coś interesującego…

Jednak nie wiemy, kim jest ta pani. A sylwetkę też ma podobną, nieprawdaż?

I na koniec wielka bomba. Nie pisałam o niej w nagłówku, bo nikt by nie przeczytał artykułu…

Możliwe, że wiemy, kim jest -A. Lub jedno z A’ów (?)…

Magiczną liczbę 32 ujrzała Redaktorka, a mianowicie Ezria, za co bardzo jej dziękujemy:)
A ja, kierując się torem pana w okularach, obejrzałam 1×12 szukając głównie jego. Na górnym zdjęciu z lewej pojawia się tuż przed Noelem, przed facjatą Hanny. Dziwny zbieg okoliczności, prawda?
Tutaj macie wszystkie 4 zdjęcia w większej rozdzielczości:
Po potańcówce, jak Ella zobaczyła komu oddaje rzeczy, powiedziała coś w stylu cieszę się, że przyszedłeś – więc musiała go znac. A wydaje mi się, że nie jest to przypadkowy znajomy – nie każdemu mówi się z uśmiechem jak banan „fajnie że wpadłeś!”.
I jeszcze jedno zdjęcie. U fryzjera, gdy Ali zdjęła przed Hanną perukę Vivian. Kogo tam widzimy? Popatrzcie, kto siedzi :)!
Nieźle, co? A żeby było jeszcze lepiej, to wysłałam dzisiaj w nocy ten pierwszy kolaż z tym facecikiem do reżysera PLL i do Chada Lowe (Byron). Oboje nie odpisali, a reżyser miał w zwyczaju odpisywac na wiadomości dotyczące -A…
Tak na podsumowanie. Na pewno jest to główne, wielkie -A: chodzące w skórzanej kurtce i noszące rękawiczki. Jednak mogą być A poboczne, którym może być na przykład Mona, która siedziała na imprezie u Hanny dośc długo w łazience, wyrywając sobie brwi. I ten pierwszy i ostatni raz A napisało „xo”. Wniosek sam się nasuwa, prawda?
– xoxo, Kitsune.

28 myśli na “Jedna wielka spekulacja, czyli: kim jest A?”

 1. numerki na plecach, to nie numerki z szatni, bo oni właśnie stoją po numer do szatni 😀 a wydaje mi się, że ten gościu w okularach, to po prostu statysta – wiadomo, nie będą do każdego odcinka brali nowych, zwłaszcza, że wszyscy chodzą do tej samej szkoły 🙂 mimo to – możliwe, że jest jakimś pomocnikiem A 🙂

 2. Ezra na 100% nie jest A chociażby dlatego, że po co A miałoby kraść klucz spod jego wycieraczki? poza tym ezra jest w mieszkaniu, kiedy A kradnie ten klucz…ja jestem za wrenem. W tym artykule nik nie zwrócił uwagi że słowo nosey jest napisane brytyjskim angielskim. jest jeszcze wiele dowodów na wrena dlatego ja jestem zdecydowanie za wrenem!

 3. Szczerze mówiąc, wydaje mi się, że te peruki się od siebie różnią. W pokoju Alison ma strasznie gęste włosy i bardziej kręcone, a w Halloweenowym odcinku, są rzadsze i jakby prostsze. Po za tym czy ta Halloweenowa peruka aż tak różni się kolorem od peruki Jenny? Ta z pokoju Alison jest chyba trochę ciemniejsza, nie uważacie?
  Co do faceta, no cóż… spodziewałam się, że będzie to ktoś bardziej znany w serialu, a nie jakiś koleś, który praktycznie nie brał w nim udziału. Gdyby to on okazał się „-A” byłabym rozczarowana.
  Poza tym myśląc logicznie i „nieserialowo”, to sądzę, że „-A” to kobieta, bo czy facetowi chciałoby się „bawić” w coś takiego? Kobiety są zazwyczaj mściwe i pamiętliwe, ale nie wykluczam żadnej opcji! Sylwetka „-A” bardziej przypomina faceta, w ciemnych spodniach, bluzie i skórzanych rękawiczkach. Nie sądzicie, żre rękawiczki są trochę zbyt duże jak na kobiece dłonie?
  Nadal dręczy mnie cała ta sprawa z Vivian… czy to na pewno była Alison? A może ktoś łudząco do niej podobny? Tylko czy wtedy ludzie by się o tym nie dowiedzieli? Przecież patrząc na Vivian, rozpoznali by w niej Alison, nie? Co oznacza, że Vivian nie zadawała się ze znajomymi Ali. Vivian była potrzebna tylko do interesów.
  „-A” to osoba psychiczna według mnie! No ludzie, kto normalny wyżywa się na czterech (pięciu – Mona) nastolatkach, chociaż już otrzymał zemstę?
  (Tak wiem, rozpisałam się pisząc praktycznie o rzeczach oczywistych ;p)

 4. LuckyMe czytałam gdzieś ze mamy się nie sugerować postacią która lata ubrana na czarno i ma te rękawiczki bo to jest tylko statysta i nie ma nic wspólnego z tym kto jest A, więc równie dobrze może to być kobieta jak i facet

 5. jesli chodzi o porownywanie pisma to zauwazylam ze małe pisane „a” jest w tekscie „i know what you did”napisane w ten sam sposób co w tekscie „the bitch is dead”
  zadko ludzie pisza male pisane a w ten sposob….takze cos jest tu na rzeczy:)ale do kogo te pismo moze nalezec …na pewno nie do jasona:)

 6. Odcinek 12 pierwszej serii. W 13 minucie odcinka Noel mówi Ezrze o błędzie w ocenie, Bierze długopis i poprawia ocenę „C” na „A”. Czy to „A” nie wygląda znajomo?
  We wspomnieniu z Alison jest scenka, jak Noel kuci się ze swoją dziewczyną. Ona odchodzi, a on zwracia się do dziewczyn. Alison mówi, że to one spowodowały kutnie pary. Czy to nie jest powód do tego aby mścić się na dziewczynach, które lubiły mieszać? Nie chodzi tu tylko o to zerwanie, może Noelowi nie podobało się, że dziewczyny się tak panoszą?
  Był już wcześniej naszym podejrzanym, wiec teraz nawet nie bierzemy go pod uwagę. Ale pomyślcie o tym. „A” jest kimś kogo dobrze znamy, a w 12 odcinku dobrze poznajemy Noela. Po za tym on zawsze jest w tle.

 7. Tak… Tylko, że jest pewna sprawa. Gdzieś czytałam, że nikt nie wiedział kim jest A. Nawet aktorzy! Więc nie mogło być tak, że np. reżyserzy wybrali sobie na „A” Ezrę i on był wtedy w szklarni, pisał na ścianie i tak dalej. Te rzeczy musiały robić przypadkowe osoby , by nie zdradzić kto to A! Tak, więc po piśmie, sylwetce i tak dalej nie możemy raczej oceniać 🙂

 8. Kurde ale mi zamieszaliście w głowie ;P gdy przeczytałam artkuł byłam prawie pewna że -A jest mężczyzna , ale po przeczytaniu komenatrzy doszły inne przypuszczenia i wiadomości które nie zostały uwzględnione , sama nie wiem co mam myśleć , i w ogóle nie wiem czy te literki mogą ukazazać kim jest -A przecież każdy człowiek ma inne pismo więc zastanówcie się ile czasu producenci tego sarialu by musieli poswięcić na samo „pismo”

 9. WEDŁUG MNIE PAN NR 32 to zwykły statysta
  bo tak pewnie taniej dla prducentów
  pamiętajmy że w liście -A do redakcji mówi nam że znamy go i to dość dobrze
  choć z drugiej strony może kiedyś usłyszeliśmy głos tego paqna . i możę występuje on w innych odcinkach jako tło?
  wydaje mi się również że -A to osoba której nigdy nie podejrzewaliśmy .czyli raczej noel ,garret , jenna, lucas , toby i spółka
  nie wiem dlaczego ale sądze że to sean .
  on od początku mi nie pasował

Dodaj komentarz