Keegan Allen na temat „szalonych” motywacji Toby’ego i „okropnego” sposobu, w jaki Spencer poznaje prawdę.

Został zaledwie tydzień do premiery sezonu 3B, i Keegan Allen postanowił podzielić się z nami paroma wskazówkami na temat nadchodzących atrakcji.

Wygląda na to, że w premierze doprowadziłeś swój złowieszczy wzrok do perfekcji!

Ta, ten złowieszczy wzrok! Pracowałem nad nim.

W którym momencie rozpocznie się ten sezon, tam gdzie skończyliśmy na Halloween?

Życie w Rosewood, dla dziewczyn i dla wszystkich, bardzo się zmieni po tych wszystkich tragediach i po tych wszystkich wydarzeniach które miały miejsce niedawno. Emily radzi sobie z zabójstwem Nate’a. Aria i Ezra, będą przechodzili przez całą masę dramatu, a Caleb będzie miał do czynienia z wieloma rodzinnymi problemami. Jedna z dziewczyn poczuje zmiany bardziej niż inne – i nie powiem kto to jest – ale staje się to bardzo widoczne pod koniec sezonu.

Mona wychodzi z Radley i wraca do Rosewood High. Wielkim pytaniem będzie, czy jest wyleczona, czy gra jeszcze intensywniej niż wcześniej? W następnych 11 odcinkach sprawy z „A” teamem stają się naprawdę intensywne. Walczą nieczysto. Zobaczycie wiele scen Mony i Toby’ego, i „A” team’u popychającego wszystkie dziewczyny do ich granic wytrzymałości. Team zadziera ze Spencer i popycha ją tak daleko. Troian jest bardzo utalentowaną aktorką. Właściwie wszystkie dziewczyny są cudownie utalentowane, ale z Troian pracuję najczęściej, więc mogę dostrzec proces tego przez co przechodzi, a w tym sezonie, szczególnie pod koniec, jej postać przechodzi przez bardzo wiele.

Marlene King powiedziała, że Spencer dowie się o tym, że Toby jest A, i że jest to największa zdrada ze wszystkich zdrad, wbija nóż w plecy. Sposób, w jaki ona się o tym dowiaduje jest bardzo smutny. Jest taki smutny, że jeśli ja bym w tym uczestniczył – jakby, byłby to Keegan i Spencer i Toby, to skopałbym Toby’emu tyłek. Straciłbym głowę, bo to jest takie niewłaściwe. To jest takie straszne i po prostu wredne, a my dowiadujemy się czemu. Poznamy tyle odpowiedzi, również na pytania powstałe już w sezonie pierwszym.

Wiemy czym on jest, ale nie wiemy dokładnie dlaczego Toby jest zły. Twierdzisz, że dowiemy się czemu terroryzował jego dziewczynę?

Dowiecie się dlaczego terroryzował wszystkich. Kiedy ja dowiedziałem się, że Toby jest A, byłem zakłopotany przez dłuższy czas. On jest takim moralnym kompasem w tym serialu. Marlene stworzyła go jako tego idealnego chłopaka, tego prawdomówcę, a teraz chcielibyście to demontować?

Ja uważam że to genialne. Myślę, że to bardzo mądre, bo sprawia, że ludzie zaczynają wariować, co jest głównym celem tego serialu – by sprawić by wszyscy oglądal i kompletnie stracili głowy i chcieli więcej tego. Ale byłem zakłopotany w kwestii tego co jest moją motywacją? i naprawdę nie wiedziałem od razu. Nie mogli mi powiedzieć, bo nie zostało to jeszcze napisane, ale również dlatego że nie dyskutowaliśmy o tym gdzie ta postać zmierza. Kiedy dowiedziałem się co jest motywacją, pomyślałem „Whoa, okej. To jest szalone. To wiele bagażu walającego się wokół”. I dowiemy się czym ona jest, kiedy Toby zdecydował robić to co robi. To wraca. To nie jest tylko szybkie zdarzenie. Są powody i motywacje i ambicje które go napędzały. To naprawdę interesujące.

Zaczynamy myśleć, że ta tajemnica jest znacznie większa niż ta wredna blondyna?

To jest coś czego nie mogę potwierdzić ani zaprzeczyć. Ale w trakcie pisania odkrywają to. Odkrywają trochę więcej tego co działo się w retrospekcjach. Jest naprawdę dużo po prostu fajnych rzeczy do zobaczenia, ponieważ dostaniecie wiele wskazówek z retrospekcji. Kolejną rzeczą która jest tak wspaniała w tym serialu i w sposobie jaki został napisany jest to, że są wskazówki. Możecie obejrzeć serial od sezonu pierwszego aż do końca sezonu trzeciego, tego nadchodzącego w styczniu, i zobaczycie że wskazówki są połączone. To niezrozumiałe, i robili to ostrożnie od sezonu 1. Są tacy super-fani, którzy przychodzą do mnie z rzeczami, które nie zostały jeszcze wyemitowane. Myślę wtedy „Cholera, oni wiedzą.” To możliwe by odkryć sekrety przez oglądanie serialu od początku.

Czy są takie sceny z przeszłości które teraz oglądasz ponownie? Jest taka jedna specjalna którą przypominasz sobie z pierwszych dwóch sezonów i myślisz teraz „Oh, więc o to chodziło?”

Tak. Wydaje mi się że w sezonie 2, odcinku 11 Toby idzie spotkać Spencer na karnawale, i wysyła jej wiadomość z zablokowanego numeru. Wiadomość brzmi „Przykro mi. Zgubiłem telefon. Tutaj Toby, gdzie jesteś?” I to przechodzi ludziom przez głowę, ale jeśli obejrzysz to jeszcze raz, myślisz „To niepotrzebne – po co dawaliby taką scenę?” Ale wszystko jest bardzo ukierunkowane. Pisze do niej wiadomość z zablokowanego numeru. Gubi swój telefon, i ma telefon A.

Jesteśmy zdumieni, że Toby będący A pozostało sekretem. W dzisiejszych czasach z Twitterem i Facebookiem i wszystkimi spoilerami – jesteśmy zdumieni.

Prawda? Byliśmy naprawdę z tego zadowoleni. W rzeczywistości, daliśmy sobie wielkie klepnięcia w plecy kiedy to się wydało, bo czekaliśmy tak długo. Każdy z wydziału mediów społecznościowych naszego serialu skanował internet każdego dnia odkąd to nakręciliśmy. Nakręciliśmy nawet trzy alternatywne zakończenia: jedno z Tyler’em Blackburn’em, i jeszcze jedno z Lindsey Shaw będąc w czarnej bluzie, i potem wszyscy się odwracaliśmy. Więc do końca nie wiedziałem czy użyją mnie jako A w tym momencie. Odwaliliśmy kawał dobrej roboty utrzymując ten sekret, i jestem zadowolony że tak się to udało.

Myślisz że zrozumiemy, może nawet zsolidaryzujemy się z motywacjami Toby’ego?

Nie wiem, bo patrzyłem na powody, ale nie mogę powiedzieć. Jest część mnie która się z tym solidaryzuje, a zaraz jest część mnie, która uważa „Ty idioto. Jak mogłeś to zrobić? Pomyśl o tym co narobiłeś”. Ale są przyczyny. Każdy ma cele i motywy. Czy to najmądrzejszy ruch, który był wykonany? Pewnie nie. Ale wszystko ma swoją cenę, i on ją zapłacił. I wiele ludzi płaci cenę za decyzję, której dokonał.

Możesz zdradzić coś o ogólnym zarysie finału?

Jest wiele zdrad. Jest wiele „Nie mogę uwierzyć w to co właśnie zobaczyłem.” Dosłownie, czuję że kiedy to wszystko się zakończy, to będziecie myśleć „Nie wierzę w to co właśnie zobaczyłem.” Jest część mnie, która nie wierzy w to co widziałem. Załamie to wiele osób. Oszaleją. Druga połowa sezonu trzeciego będzie nieziemska i pełna frajdy.

źródło – wetpaint

2 myśli na “Keegan Allen na temat „szalonych” motywacji Toby’ego i „okropnego” sposobu, w jaki Spencer poznaje prawdę.”

Dodaj komentarz