KIM JEST A?


Na wielu stronach pojawiają się już ostateczne spekulacje, kim może być A, a zbliżamy się do końca…
Co do mnie, to już wcześniej pisałam, że A to może być Ezra, a Lucas i Melissa mu pomagają, jednak wiele osób się z tym nie zgadzało. Teraz sondaże przedstawiają zaskakująco, przynajmniej dla niektórych:

 

1.Aria Montgomery
2.Hanna Marin
3.Emily Fields
4.Spencer Hastings
5.Ezra Fitz 26 pkt
6.Ashley Marin
7.Alison DiLaurentis 5 pkt
8.Siostra bliźniaczka Alison 7 pkt
9.Byron Montgomery
10.Ella Montgomery
11.Toby Cavanaugh
12.Jenna Marshall 9 pkt
13.Melissa Hastings 28 pkt
14.Mona Vanderwall 4 pkt
15.Maya St. Germain 3 pkt
16.Pam Fields
17.Lucas Gottesman 14 pkt
18.Caleb Rivers 1 pkt
19.Tom Marin
20.Jason DiLaurentis 1pkt
21.Mike Montgomery 3 pkt
22.Peter Hastings 1 pkt (lub jego zona)
23.Garrett Reynolds 1 pkt
24.Meredith Sorenson
25.Noel Kahn 16 pkt
26.Wren Kim 23 pkt
27.Jackie Molina
28. Detektyw Wilden 8pkt
29. Sean 1 pkt
30.Ktoś wyżej nie wymieniony


źródło: filmweb.pl

Ciekawe, prawda? Trochę szkoda, bo skoro tyle osób go podejrzewa, to nie może on być A, wielka, wielka szkoda…
Ja osobiście uważam, że scenarzyści pójdą na łatwiznę i A to będzie siostra bliźniaczka Alison, ale wierzę, że nas zaskoczą… Kto wie, może A to Spencer? To wcale nie jest głupie założenie, skoro jeszcze dwa miesiące wcześniej większość wyśmiewała pomysł z Ezrą, więc… nie pomijajmy NIKOGO. A to również dobry aktor.
A Wy kogo typujecie?

PS Myślicie, że nikt sam siebie nie wrabia, bo to nielogiczne? Nie, może nie jest logiczne, ale BARDZO SPRYTNE.

77 myśli na “KIM JEST A?”

 1. W sumie zakładałam, że A to może Spencer było by to ciekawe, ma wiele powodów a i jest bardzo inteligentna . Skłaniam się też ku matce Spencer.. co do bliźniaczki Alison.. błagam nie było by to tak banalne że pożal się Boże.

 2. Po ostatnim odcinku 2×23 mógłby to być Garret.
  W końcu, gdy policja rozmawia z Tobym i Jenną dziewczny mówią, że gdzieś mu się spieszy – mógł podłożyć coś, co wybuchło, gdy Jenna była u Jasona.
  Mógł to zrobić, żeby zemścić się na niej, że go zignorowała i wyjechała, a teraz znów „jest” z Tobym, gdy wrócił
  Na końcu odcinka -A zostawia na miejscu pożaru odznakę. Nie sądze, że to po to, by go wkopać, a po to, że to już końcowe odcinki i mamy mieć wskazówki kto to jest.
  Melissa może być drugim -A. Miała wiele powodów, by mścić się na Ali, długo była poza miastem (potem Jenna też wyjechała, co wydaje mi się podejrzane). A kilka odcinków temu rozmawiała z Garretem na osobności. Dziwne?

 3. Nie sądzę, że to bliźniaczka. Patrząc na spoilery może być tak, że Spencer zabiła Ali, a teraz po tym wszystki Ali się jej „objawia”/śni. Byłoby ciekawie, ale nie na plus dla mnie, bo lubię Spenc.:)

  Nie będzie żadnej bliźniaczki, a -A to nie Mona. Mówili o tym w wywiadzie. Oby to była prawda.

 4. Ja już wcześniej głosowałam na Alison jest A. Wszystko by idealnie pasowało itd.
  Spencer ? Żartujecie ? ( Oczywiście to nie do wszystkich 🙂 ) xD To w takim razie serial zmienił by się w komedie. Spencer sama sobie by życie rujnowała xd. heh, by zabawę miała na całego.
  Ja uważam, że to Alison oczywiście nie musicie się zgadzać główne powody hmm :
  – Tylko ona znała wszystkie ich sekrety.
  – Nikt jej nie podejrzewa, gdyż jest 'martwa’.
  – Co to ostatniego odc. Jenna i znowu pożar. Nie przypomina wam to pożaru, który spowodowała Alison.
  Jest jeszcze tego trochę, ale komu chciałoby się pisać xd Sami w końcu zobaczymy. Jestem pewna na 98% więc może się mylę.
  Ps. Znaleziono ciało Alison i dowody, że była pochowana żywcem itd. I jest to dowód na to że nie żyje. Lecz jeśli miała siostrę bliźniaczkę to właśnie ona mogła zostać zamordowana, a każdy myślał, że to Alison.
  Poczekamy zobaczymy 🙂 POzdrawiam <3

 5. A i żeby nie było pytania : ,, To co sama by sobie liściki pisała ”. To sądze, że wtedy dawała Jej bliźniaczka. ( chociaż Melissy też nie wykluczam ) I to ona mogła zabić swoją siostrę. Na dziewczynach się za coś mści. Nie wiem dlaczego, też była tajemnica, więc może wie coś o czym inni nie wiedzą.

 6. A może to faktycznie któraś z dziewczyn.Wiem, że to może trochę naiwne ale zobaczcie na to zdjęcie w tym poście.Hannah,Aria i Emily patrzą się w prawo, tylko Spencer patrzy w innym kierunku(na dodatek ma minę niewiniątka). A wiadomo jak ktoś kłamie to ucieka wzrokiem(tylko nie jestem pewna czy w prawo czy w lewo). To też może być jakaś wskazówka od .No albo Spencer nie jest „A” ale być może wie więcej od reszty.W sumie byłoby ciekawie gdyby to była któraś z nich. To tylko taka wolna myśl jaka mi przyszła do głowy.;)

 7. Wyczytałem na jakiejś amerykańskiej stronie coś czego nie rozumiem, wynika z tego, że dowiemy się kim jest A, ale główne bohaterki się tego nie dowiedzą :/ dziwne.
  „will be great, because WE’LL see who „A” is, but Lucy Hale and Co. won’t!”
  „będzie świetnie, bo dowiemy się kim jest A, ale Lucy hale i spółka. nie”

 8. Nie . Spancer raczej nie. Chyba , że by była jakąś psychopatką. Przecież Spence w odciku którymśtwam powiedziała Hannie ,, A zabrało mi wszystko. Nie chcę także stracić ciebie”. Na pewno nie robiłaby sama sobie na złość. Poza tym kocha/ła Toby’ego i nie zerwałaby z nim , gdyby A jej nie kazało ;/ Ja sądze,że to może być Melissa ( teraz ma pomocnika , bo jest w ciązy) lub ktoś z przeszłości Ali/ Vivian.

 9. Wszyscy mają podejrzanych – Melissę, Ezrę, Jennę, Alison, Gareta i (według mnie bezzensowne podejrzenie) Spencer. Tylko że dlaczego Spencer miałaby, ryzykować życie Toby’ego, skoro widać że jej na nim zależy? I dlaczego Spence jest bardziej podejrzewana od reszty swoich przyjaciółek? Według, mnie -A, to ktoś nie wyróżniający się, cichy i spokojny. Na myśl przychodzi mi tylko jedna osoba – Emily Fields 🙂 Sama jestem zaskoczona, ale wszystko pasuje. Zdziwieni?

 10. -A nie może być Ezra,ponieważ na jednym filmiku jest ( scenka wycięta) jak Ezra znalaz komórke Ari i zobaczył wiadomość od -A . Więc to Ezre wyklucza z kregu podejżanych o bycie -A . A po przecięż Ezra kocha Arie i zabardzo mu na miej zależało. Ma podejżewam Jackie Molina o bycie -A , bo zauwarzcie -A odrazu wyjawia czyjeś kłamstwa a jak słyszeliście od Jackie:
  „Jeżeli powiesz o podpaleniu twojemu ojcu to ja powiem twoim rodzicą że chodzisz z Ezrą”
  Aria:
  „Nie zrobisz tego bo dobrze wiem że ci zależy na Ezrze. I w ten spodób zrujnujesz mu kariler”
  Jackie:
  „Chce tobie zniszczyć życie nie jemu…”
  Teraz mam dowas małe pytanie:
  Dlaczego -A nie ujawniło związku Ari i Ezry ???

 11. Słuchajcie. Ja mam własną teorię na ten temat.
  Możliwe że Alison uciekła gdzieś i się chowa bo ktoś jej szuka. i ten jej kolega pilot mógł jej dać samolot i zeby mogła odlecieć gdzieś. A jej siostra jak by wróciła do miasta , i Ona zostałą zamordowana przez tą sobę co Alison ucieka. Bo jak A sądzi że nie żyje alison . to alison mogła upozorwać własną śmierć na siostrze bliżniaczce. I możliwe że znaleziono ciało bliżniaczki. A Alison sobie gdzieś żyje, a A wie że ali nie jest na tym świecie i do dziewczyn sie dobiera.Trudno zrozumieć ale wiecie..

 12. Ahhh… Spencer – to była tylko taka sugestia, by zwrócić Wam uwagę na to, że każdy może być A. Ale w sumie dlaczego nie? Że psychiczna? A czy A nie ma obsesji, czy nie jest to na podłożu psychicznym? No właśnie. Poza tym by osiągnąć cel pewien typ ludzi zrobi wszystko. Raz jeden morderca sam siebie wrabiał, by policja myślała, że to kto inny go wrabia. To bardzo sprytne, a według mnie to jest ważniejsze od logiki. Tacy jak A nie myślą logicznie, tylko bardziej kierują się instynktem i być może żądzą zemsty.

  A macie dowód, że Ezra kocha Arię? Ja nie mam, że nie kocha, ale to nie wygląda, by darzył ją jakimkolwiek uczuciem.

  A i interesuję się tematem morderców, zbrodni… Wiecie, co myślę? Oni potrafią cholernie dobrze grać. Czy udawać uczucia jest trudno? Z dośiadczenia wiem, że nie.

 13. Po pierwsze jak znaleźli ciało Ali to na pewno robili badania DNA i takie tam . To jakby to była jej siostra to każdy by się pokapował. Po drugie da się ustawić w telefonie tak żeby sms wysłał się sam o którejś tam godzinie.Po trzecie A to psychopata ! Nie pamiętacie jak ciął zdjęcia dziewczyn i ich chłopaków ?

 14. Karolina – zgadzam się, że z bliźniaczką to naciągana wersja, ale cóż, tak jest w książce, więc nie zdziwiłabym się bardzo, gdyby wybrali tę opcję.

  Wiecie, ja nie patrzę na te wskazówki, że kogoś nie mogło być w tym miejscu, kiedy A coś tam zrobiła… A może mieć wspólników.

 15. według mnie jest to Ezra bądź Garrett. w ostatnim odcinku jak Ella pytała się Ezry czy jest ktoś kto może mu zaszkodzić powiedział nie nie ma już nikogo takiego. wiadomo, że chodzi o jego byłą narzeczoną. ale czy na pewno ?

 16. Wszystko fajnie super. Ale czy pamiętacie i uwzględniacie to, ze kiedy A pojawia się w czarnym stroju w miejscach publicznych typu kawiarnia (z panią doktor) lub na herbatce u babki od bransoletek to te osoby mówią jej/jemu że ma śliczne/ciekawe oczy? Kelnerka w kawiarni mówi do A 'jak dziś się mają śliczne oczka’? czy mówiłaby to takim słodkim głosikiem do faceta albo kobiety po 20? Nie sądzę, poza tym kiedy A było u psycholog to w tych aktach był rocznik ’94. Chyba, że tak jak już ktoś napisał jest jedno główne A zarządzające i jest nią bliźniaczka Ali i to ona biega w czarnym stroju, ale ma swoich 'sługusów’ od listów i zbierania informacji o dziewczynach np. Monę, Mayę, Paige, Melissę, Ezrę – to by było logiczne, bo nie ciężko by było jednej osobie to wszystko robić. W końcu w którymś wywiadzie ktoś z ekipy powiedział: 'Łatwiej jest powiedzieć kto jest A, niż to wytłumaczyć’ i że 'będziemy zaskoczeni kim ONI są’- więc łatwiej jest powiedzieć że A są wszyscy którzy są blisko dziewczyn niż wytłumaczyć czemu i jak to robią. Co o tym sądzicie?

 17. Jak nie bd bliźniaczki w ogóle w serialu to dla mnie to bd głupie. Wkońcu serial opiera się na książce .Zgoda „A” nie musi być takie samo ale nie można wykluczać innych istotnych faktów jak to z bliźniaczką bo to dobry pomysł a wy tego nie doceniacie tylko dlatego że jakby „znaliście zakończenie przed końcem serialu” ale gdyby nigdy nikt nie wspomniał o bliźniaczce ,że taki motyw był właśnie w książce to pewnie nikt NIKT z nas by się nie spodziewał takiego motywu w serialu.

 18. Ja mam mentlik w głowie
  niby wszystko jasne ale caly czas mam w głowie list -A do redakcjii i wydaje mi się że jest to ktoś z pierwszego sezonu. ktoś kto mało pojawia się w serialu w drugim sezonie
  i za bardzo to nikt z tej listy mi nie pasuje/
  ewentualnie maya

 19. Ja mam mentlik w głowie
  niby wszystko jasne ale caly czas mam w głowie list -A do redakcjii i wydaje mi się że jest to ktoś z pierwszego sezonu. ktoś kto mało pojawia się w serialu w drugim sezonie
  i za bardzo to nikt z tej listy mi nie pasuje/
  ewentualnie maya
  bliźniaczka na pewno nie ponieważ w tym liście rownież pisało że -A poznaliśmy w pierwszym sezonie
  no chyba że w niektórych retrospekcjach występowała by właśnie ta bliźniaczka i choć z punktu racjonalnego to trche dziwne to w tym serialu wszystko możliwe jest

 20. Nie rozumiem czemu Ezra ma tak duzo tych punktow ,bo niby dlaczego on ma byc A skoro dziewczyny dostawaly sms przed pojawieniem sie Fitza . Chyba ze jest zwiazany z przeszloscia Ali. Watpie w to. A zreszta nie dopuszczam do siebie takiej mysli bo bardzo lubie Ezre.

 21. Ja z początku myślałam że to Alison, bo przecież jej zwłok nie odnaleźli tylko gnijące szczątki – kto wie może sama to zmyśliła, ale niestety traf chciał że czytam już trzecią część książki z której wynika, a może inaczej w której jest podpowiedź od samego A, że podpisuje się literą A, ale w imieniu jest ich więcej, więc cóż ….zostaje myśleć mi że jest to Hanna, Aria bądź Maya. A jak będzie na prawdę? 🙂

 22. wątpie, ze A to blizniaczka Ali. po pierwsze A pojawialo sie w czarnym stroju w miejscach publicznych gdzie ktos rozpoznalby ja pewnie jako Ali bo o jej zaginieciu bylo duzo rozglosy. po drugie w dwunastym odcinku raczej nie ma mowy o siostrze Ali.

 23. Carmen!
  ty to masz łeb
  nie pomyślała bym nigdy że noel może wiedzieć że a to ezra
  jesteś genialna
  możliwe że odkryłaś tajemniczą podpowiedź od scenarzysty
  no po prostu genialna to mało powiedziane !!!!!!!!!

 24. A ja Wam mówię, że to Noel jest A 🙂
  Dlaczego niby niedawno w którymś odcinku jak Aria wspinała się po drabinie to ciągnął ją za nogę i wyglądało na to, że chce coś jej zrobić.
  Po 2 szantażował Ezrę – czyli ma wprawę w szantażowaniu.
  Po 3 A wiedziało, gdzie matka Hanny schowała pieniądze w szafie i podczas imprezy akurat Noel zajrzał do tej szafy i coś wyjął – tak jakby specjalnie chciał przestraszyć Hannę.
  Po 4 napisał na szybie samochodu, w którym siedziała Aria z Ezrą, że ich widzi. A to jest podobne do -A, że zostawia takie wiadomości. Do tego był podobnie ubrany jak ta osoba potrącona przez samochód.

 25. nie to na pewno nie Noel.
  scenarzyście specjalnie tak układają scenariusz byśmy myśleli że to ktoś z klubu n.a.t
  przecież jak by np Noel albo Garrett byli A to by to było po prostu żenujące i banalne

 26. A może i Noel i Ezra byli w to zamieszani tylko Ezra z tym skonczyl bo pokochal Arie i Noel był wściekły i go szantażował. Póżniej 1×12 Ezra mówi do Arii że Noel nie jest tym za kogo ona go uważa. moze ezra próbuje ostrzec arię czy cos w tym stylu

 27. Ja też uważam że A to Alison.
  Dziewczyny jakimś cudem zamieniły się miejscami, bliźniaczka przyjechała do miasta a Alison utknęła w wariatkowie, Melissa, Garret i Ian z Jenna nie wiedzieli że Ali ma siostrę i zabili nie tą co trzeba, napewno to nie jest Lucas bo Ali dostawała sms od A dużo wcześniej niż kiedy Lucas w Halloween straszył A. A Alison mogła wysyłać te liściki chcąc się zemścić na siostrze że zajęła jej miejsce a potem zaleźć za skórę dziewczyną za to że tego nie zauważyły. Trochę zagmatwane ale ja tak do tego doszłam po filmie, podobno tak było w książce ale nie wiem nie czytałam 🙂

 28. tak poza tym, Bliźniczaki mają podobne DNA nie identyczne ale podobne, w wielu filmach było tak że szukali po dna osoby a poźniej okazywało sie że to jego brat czy siostra.. A jest sprytne równie dobrze mogło podłożyć włosy ze szczotki nie tej bliźniaczki co trzeba..

  Lub Alison upozorowała swoją śmierć a A jej w tym pomogło..

 29. Hej, a pamiętacie, że w odcinku halloweenowym, na samym początku Alison opowiada straszną historię o 2 siostrach bliźniaczkach?
  Może faktycznie Alison miała siostrę bliźniczkę, bo w sumie po co byłby ten motyw na początku odcinka.

 30. Według mnie „A” moze być Mike, ostatnio sie włąsnie zastanwaiałam nad tym. Zawsze był na uboczu, gdzieś z tyłu, potrafiłwłamywać się do domów, graży, podglądać (włamał siedo garażu Emily), zna tajemne wyjście z własnego domu, więc bez problemu mógł wychodzić nawet nocą, był na większości imprez, na których były dziewczyny itp. 😀

 31. może A współpracuje z wieloma osobami ale te osoby nie wiedzą o sobie na wzajem.
  np. przychodzi do osoby nr.1 i każe jej coś zrobić a potem idzie do osoby nr.2 i daje jej inne zadanie ale osoba nr.1 i osoba nr.2 nie wiedzą o swoim istnieniu czy powiązaniach z A nie zdają sobie sprawy że oboje pracują dla tej samej osoby

 32. 1.Motyw z bliźniakiem = żenada
  2.Serial był planowany na 10 odc, ze względu na kase producenci poszli dalej i niestety się pogubili.
  3.W takim wypadku bliźniak wydaje się „idealnym” rozwiązaniem, ale patrz pkt.1
  4.Opierając się na wydarzeniach z serialu można obalić każdą teorię dotyczącą „A” z postaciami z Twojej listy, dlatego patrz pkt.3

 33. cryticalcrytical

  „A” na pewno nie jest ktoś, kto jest wyłożony „na tacy”! Pamiętajcie o tym! To byłoby za proste. Czyli jak padają w serialu podejrzenia na Garretta, to na 100% Garrett nie jest „A”! To miałoby sens! „A” na pewno jest kimś, kto jest sprytny, inteligentny i jest blisko Kłamczuch, bo skąd by wiedział o pewnych rzeczach?
  Motyw z bliźniaczką – producenci sami mówili, że robią zupełnie inaczej!
  Gdzieś tutaj czytałam o tym, że osoba nr 1 może nie wiedzieć o osobie nr 2 – to byłoby idealne rozwiązanie! Powiedzmy, że Ezra jest „A” – nie wie powiedzmy o tym, że Lucas jest „A”! To jest idealne rozwiązanie, ale nie mówię, że tak na pewno jest!
  Pamiętajcie, że głównym „A” są 2 osoby – kobieta i mężczyzna! Ten chłopiec w sklepie się wygadał, nie możemy o tym zapomnieć!

 34. Po pierwsze A jest Mona , skąd to wiem bo obejrzałam .Jak mona się dowiedziała o tajemnicach .Gdy okazało się że Alison nie żyje to Maya wystawiła rzeczy Aliso , a tam był jej pamiętnik w którym wszystko zapisywała więc mona go wzieła . Potem Mona i tak umrze po wpadnie do kamieniołomu. : d fajnie że pomogłam

  PS;Już jak wiecie to nikomu innemu nie mówcie bo morze źle się to skończyć . cii pamiętajciee , znam osoby co nie powinne o tym wiedzieć , usuną mnie z obsady w tym filmie , już i tak za dużo napisałam.

Dodaj komentarz