Toby: Czy napewno jest zdrajcą?

Zapewne już większość oglądnęła letni finał i dowiedziała się, że Toby jest w A-Team.

Mnie strasznie to zdziwiło, bo to była osoba, którą bym najmniej podejrzewał.

Ale czy napewno jest się czym martwić? Jakie motywy mógłby mieć Toby?

 

Mam dwie teorie na ten temat:

 

I Teoria: Toby zdradza kłamczuchy.

 

Jak wiadome, wiedziały one (a przynajmniej przypuszczały) już wcześniej, że Toby jest „A” (1-wszy sezon). Czy ich przypuszczenia zdradziły się? Odwiezienie przez Toby-iego Emily do szpitala byłoby sprytnym posunięciem przez „A”. Potem otrzymały one wiadomość od „A” : Dzięki za usunięcie Tobiego z mojej drogi. Czy mógł on sam wysłać tą wiadomość? Chłopak Spencer może mieć motywy, jednak niezbyt przekonujące:

– Alison była dla niego wredna i szantażowała go.

– Kłamczuchy non stop utrzymywały, że Toby zabił Ali i zmieniły zdanie dopiero po długim czasie.

 

II Teoria: Toby szpieguje A-team.

 

Trudno mi uwierzyć, że Toby byłby zdolny do tego. Dla mnie od początku był odzwierciedleniem dobra. Również podejrzane jest to, że w serialu tak po prostu ujawnili drugiego członka A-team. Myślę, że może to być sprytna zmyłka. W finałowym odcinku na początku (w wątku „poprzednio w Pretty Little Liars”) Toby mówi „Jeżeli nie chcesz mi dać odpowiedzi, zdobędę je sam!” i następnie nie było go przez kilka odcinków. Może wstąpił do A-Team tylko po to, aby szpiegować -A i dalej jest wierny swojej dziewczynie oraz przyjaciółkom?

Moją uwagę również przykuła mina Tobiego podczas pożegnania ze Spencer.

 

 

Wyraźnie wygląda na zmartwionego, jakby się nad czymś zastanawiał : czy robi źle, czy dobrze? Może A-team wciągnął go, tak jak Mona próbowała Spencer?

Uważam to za całkiem dobrą teorię, a jak według Was? Co myślicie na temat Tobiego i jego zdrAdy?

38 myśli na “Toby: Czy napewno jest zdrajcą?”

 1. Keegan,który gra Toby’ego powiedział”Toby will go above and beyond to help Spencer”…może jednak pomocnik,a nie zdrajca?Oni lubią nam mieszać w głowie,więc wydaję mi się,że Toby to zmyłka.Zresztą pożyjemy zobaczymy…

 2. Moim zdaniem dla każdej z kłamczuch dobrany jest jeden zdrajca, ktoś kto jest blisko nich. Dla Hanny-Mona, Spencer-Toby (odcinek letni był dla mnie szokiem, nie spodziewałam się tego), więc pozostaje Aria i Emily. Dla Ari najważniejszy jest Ezra, a więc może on należy do A-teamu (w końcu po cos pokazali go w odcinku Halloweenowym, a jak wiemy Ezra ma nie jeden sekret), a Emily-Paige (jak dla mnie nadal jest podejrzana). 🙂

 3. Jestem prawie, że pewna, że Toby jest tam tylko po to by odkryć główne A i uwolnić dziewczyny od niego. Powiedział Spencer, że się dowie i się dowiaduje. Jest z nimi pewnie od momentu gdy wyjechał z miasta. Udaje by zbliżyć się do głównego A.

 4. Teoria II jest idealnie taka jak moja. Idealnie 😀 też się nad tą miną przy pożegnaniu zastanawiałam, nad tym,że 'on sam znajdzie odpowiedzi’ itd. +srsly, gdyby on miał być taki zły i w ogóle, to by go ujawnili pod koniec serialu. Teraz wciąż byłby miły i kochany, a potem, na samym końcu by było SRU i by się okazał członkiem A-teamu. Skoro ujawnili go teraz, to nie może być zły. Przynajmniej dla mnie.

  Zresztą dla mnie on może być kimkolwiek – widać,że kocha Spence i nie chciałby jej za nic zrobić krzywdy.

 5. No jak wy zwracacie uwagę na to jaką Toby roi minę gdy przytula Spenc to błagam was. Co wy chcieliście, że on będzie się śmiał ?? A ja myśle, że oni chcą żebyśmy myślieli że to taka zmyłka , a tak naprawdę on też jest w A-teamie . I wcale nie chce chronić dziewczyn .

 6. po tej minie już wiedziałam że ich zdradzi i pomyślałam „tylko nie Toby” zobaczymy jak akcja się dalej rozwinie bo robi się coraz mroczniej i niedługo serial zostanie zakazany dla osób o słabych nerwach 😀

 7. Moim zdaniem ta mina Tobiego mówi: nic do ciebie nie czuję, tylko udaję. Ale to byłoby okropne, bo Kocham Spencer i Tobiego. To dla mnie najlepsze postacie i nie wiem jak przeżyje, że Toby jest jednym z A!!!!! 🙁

 8. myślicie że A jest na tyle naiwne, żeby z dnia na dzień 'przyjąć’ do swojego teamu Toby’ego? Domyśliliby sie raczej, że jest tam po to żeby ich szpiegować, dlatego sądze że jeśli on jest w A-teamie to od dawna.. 😀

 9. Myślę,że Toby będzie grać złego przez jakiś czas, dowie się wiele, może nawet zdobędzie zaufanie A-teamu i potem się okaże,że jest dobry.
  + jak dla mnie jego mina nie mówi 'nic do niej nie czuję’. Toby NIE MÓGŁBY być aż tak dobrym aktorem. Nie udałoby mu się udawać,że nic nie czuje do Spence przez aż 3 sezony.

  I powtarzam to co zawsze – nie ujawniliby dla nas takiej informacji, gdyby on miał być zły. Wtedy na 10000 % ujawniliby go na końcu serialu, a przynajmniej na końcu historii z A.

  i jeszcze raz :
  + jego wyraz twarzy w ostatniej scenie… gdyby bycie -A. i znęcanie się nad dziewczynami było dla niego frajdą, to na pewno miałby choć troszkę uśmiechu na twarzy. Jestem pewna.

 10. tez mi sie wydaje ze Toby nie jest -A. Pewnie chce chronic dziewczyny zwlaszcze Toby, nie ma powodow aby robic dziewczyna krzywde, a poza tym Emm i reszta uslyszaly jak -A mowi przez telefon ze Emm ma u -A przysluge, a Tobiemu raczej obojetny jest Nate i pewnie nawet go nie zna.

 11. wiem ,że fani Tobyego/Spoby chcą sobie załagodzić sytuację tym wszystkim, wmawianiem, że on to robi dla ich dobra.. ale no pomyślcie jeszcze raz.. A-team zna każdy ruch kłamczuch, czyli właściwie ich partnerów też i mogliśmy się o tym przekonać nie raz.. więc sądzę ,że nie jest na tyle zdolny by ich oszukiwać. nie wiem. przekonamy się.. za jakiś czas >.< NAJGORSZE TO CHOLERNE CZEKANIE!

 12. Toby napewno nie jest „A”. Przecież tak walczył o Spence. To by było bez sensu. Widać, że on zbyt bardzo ją kocha by jej coś takiego zrobić. No właśnie zbyt bardzo ją kocha by pozwolić by ciągle była sznatażowana przez „A” i by A-team wszystko między nimi psuł. Poza tym ta mina gdy się żegnał ze Spence to poczucie winy, że nie mówi jej prawdy. Taka moja teoria.

 13. kto jest A to na razie nie wiadomo bo przecież nie miało byc ujawnione kto jest głównym A on może być najwyżej pomocnikiem ale dla mnie to tez duze zaskoczenie że to on jest A i słuchajcie zastanawia mnie to że pod koniec odcinka Garret dziwnie się uśmiechnął do dziewczyn a Mona mówiła do Tobiego że dzięki Nateowi został uniewinniony Garret wiec wychodzi na to że on zabił Maye !! a nie Nate tak jak każdy myśli to taka zmyłka

 14. Senderkaa.- mówisz, że „A-team” zna każdy ruch kłamczuch, ale to nie prawda. W 2-gim sezonie prawie złapały „A” w szklarnii. Wydaje mi się, że to pokazało, co potrafią kłamczuchy. Jeszcze teraz A-team jest osłabiony, bo nie mają Mony na co dzień.
  Zobaczymy jak będzie, ale myślę że będzie Ci głupio, jak się okaże, że Toby jest OK. 🙂

 15. Oj wy tylko czekacie aby się z kogoś pośmiać i powytykać palcem ,że źle powiedział 😉 Po prostu składam wszystko do kupy, i też chcę podzielić się swoją teorią jak i reszta i chyba mam do tego prawo 🙂

 16. Moim zdaniem Toby nie jest A. Robi to po to by pomoc Spencer… Moja uwage przyciagnely slowa Toby’ego kiedy Spencer sie go pyta czy znowu musi tam jechac czy tam czy musi tam pracowac, jakos tak 😉 W kazdym badz razie Toby odpowiada:
  „Jestem tam gdzie muszę być” , na bank chce pomoc dziewczynom a wstapienie do szeregow A-TEAMU to najlepsza droga jakby nie patrzec ;p

 17. Ja mam nadzieję, że to ta druga teoria, ale nigdy nic nie wiadomo. Np w chacie u Nate’a któreś z A-Teamu zdzwoniło i ostrzegło Emily, potem na koncu odcinka, że Emily ma u niego dług. No myślę, że to Toby, bo komu innemu z A. by na tym zależało. No, ale poczekamy zobaczymy.

 18. Ja jestem za tym, że Toby szpieguje „A”. Sam powiedział, że jak Spencer nie chce mu powiedzieć co i jak, to on sam się dowie. No i stwierdził, że jest dokładnie tam gdzie ma być… czyli jak dla mnie jest w A-team, żeby dowiedzieć się o co chodzi i kto jest „mózgiem akcji”.
  Toby musi być nowy w A-team, bo Mona nad nim górowała, dyrygowała nim, a wiadomo, że nie ona „rządzi”. Toby jest więc niżej niż Mona. I pewnie musi zasłużyć na zaufanie reszty A-teamu.
  Już w poprzedniej serii pokazano, że Toby potrafi udawać by chronić Spencer (dokładnie nie zacytuję, ale tam było coś takiego, że „najtrudniejsze było udawanie, że już Cię nie kocham”).
  Choć z drugiej strony może być tak, że to właśnie wskazuje na Tobiego jako prawdziwego zdrajcę – no bo przecież to on przywiózł dr Sulliwan do Rosewood.

  Do tego dochodzi fakt, że członkiem A-teamu okazują się kolejne osoby bardzo bliskie kłamczuchom: Mona Hanny, Toby Spencer, u Emily może być Page. Mam nadzieję, że to jednak nie wskazuje Ezry jako „A” bo to by mnie dobiło 😛 Oby to był Noel, bo jednak ex Arii.

  Cóż, po raz kolejny „pewniaki” okazują się niewinne, a osoby których byśmy nie podejrzewali są właśnie zdrajcami.
  Kocham ten serial 😀

 19. Myślę że jest z nim tak jak z Calebem.
  Spencer go oszukiwała więc został A aby móc jej pomóc. Wiem, wiem to trochę coś innego ale myślę że kieruje nim ten sam motyw. Zdradzenie tego to taka sama zmyłka, jak wtedy kiedy w zapowiedzi Caleb powiedział „jestem A”

 20. Wypowiedz Toby’ ego w ostatnim dostępnym odcinku : (…) Jestem dokładnie tam, gdzie muszę być…
  Jak dla mnie to jest wymowne, że jest pomocnikiem A, ale tylko dla Spencer.
  Zresztą tak się w tym filmie wszystko zmienia, że zaraz każdy, kogo byśmy się nie spodziewali będzie powiązany z A.
  Mam prośbę, może ktoś napisać jak kończy się książka.

Dodaj komentarz